Didier Drogba’nın Müslüman Olduğunu Açıkladığı İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Dünyaca ünlü Fildişi Sahilli futbolcu Didier Drogba’nın Müslüman olduğunu duyurduğu iddiası gerçeği yansıtmıyor.

Ülkemizde bir dönem Galatasaray forması da giyen Didier Drogba’nın İslamiyeti din olarak seçtiğine dair gerçek dışı iddiayı aktaran haber ve paylaşımlar şöyle örneklenebilir:

 

Odatv: “Drogba Müslüman oldu”

 

drogba-musluman-oldu

 

A Spor: “☪️ Bir dönem Galatasaray’da da forma giyen yıldız futbolcu Didier Drogba, Müslüman oldu.”

 

Buzz Spor: “Didier Drogba, müslüman oldu.”

 

 

Didier Drogba, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada din değiştirmediğini, dua ettiği görüntünün sadece köyünde ziyaret ettiği Müslüman kardeşlerine saygısını yansıttığını duyurdu.

 

drogba-musluman

drogba-dua

 

Drogba, vaiz Dr. Muhammed Salah’ın sosyal medya hesabından duyurduğu ileri sürülerek sosyal medyada ve internet basınında paylaşılan Müslüman olduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığını Twitter hesabı üzerinden şu sözlerle açıkladı:

 This story is going viral 😅 but I haven’t changed religion. This was just me paying respect to my Muslim brothers i was visiting in my village. A moment of togetherness. Much love and blessings to all 🙏🏾

“Bu hikaye viral oluyor 😅 ama ben din değiştirmedim. Bu sadece benim köyümde ziyaret ettiğim Müslüman kardeşlerime saygı duruşumdu. Bir birliktelik anı. Herkese kucak dolusu sevgiler ve selamlar 🙏🏾”

 


drogba-musluman-degilim

 

Daha önce “Sahte Hidayet ve Gizli Müslümanlık Hikâyeleri” başlıklı yazımızda hakkında Müslüman olduğuna dair asılsız iddialar ileri sürülen ( Jay Jay OkochaColin KaepernickSnoop DoggMel GibsonNeil ArmstrongKaptan KustoWill SmithSunita WilliamsVladimir PutinRobert Douglas Thomas Pattinson, John Ford gibi) isimlere değinmiştik.

 

Yorumunuzu yazınız...