Vikings Adlı Dizide Ragnar Lothbrok Karakterini Canlandıran Travis Fimmel’in Müslüman Olduğu İddiası Doğru Değil

Travis Fimmel geçmişte verdiği demeçlerde ateist / lâdini olduğunu söylemişti. Fimmel’ın sakallı ve takkeli görüldüğü fotoğraflar Kandahar adlı filmden.

Yanlış İddia

 

Vikings adlı dizide canlandırdığı efsanevi savaşçı ve kral Ragnar Lothbrok karakteriyle tanınan Avustralyalı aktör ve eski model Travis Fimmel’in Müslüman olduğu iddiası sakallı ve takkeli göründüğü fotoğraflarla birlikte servis edilmiş.

 

ragnar-lothbrok-musluman-olmus

 

İddia olunanın aksine Travis Fimmel, din değiştirip Müslüman olduğunu açıklamadı.

Müslüman olduğuna dair herhangi bir beyanına rastlanamayan Travis Fimmel, 2016 yılında verdiği bir demeçte ateist olduğunu söylemişti. Bahsi geçen röportajında Vikings’de Hristiyan olan Ragnar’ın dinî sorgulamalarına dair Ragnar’ın kesinlikle ateist olduğunu söyleyen Fimmel, “Ben büyük bir ateistim, bu yüzden her zaman bunun için sonuna değin zorladım.” (“I’m a big atheist, so I always pushed for that at the end.”) ifadelerini kullanmış.

Travis Fimmel, Reddit’te 2014 yılında katıldığı soru – yanıt yayınında Ragnar Lothbrok rolünü oynadığı Vikings’de resmedilen dinlere yönelik soruyu dinle bir ilgisinin olmadığını, ancak dinlerin insanları nasıl etkilediğinin nedenini bilmenin ilgi çekici olduğunu düşündüğünü söyleyerek cevaplamıştı:

 

Question: “How do you feel about the views towards religions expressed on the show?”

 

Travis Fimmel: “I’m very non-religious, in my day-to-day life. But I think it’s very interesting. To learn about religions, and why it affects some people differently than others.”

 

Soru: “Gösteride ifade edilen dinlere yönelik görüşler hakkında ne düşünüyorsunuz?”

Travis Fimmel: “Günlük hayatımda gayet lâdiniyim. Ama bence çok ilginç. Dinler ve neden bazı insanları diğerlerinden farklı etkilediği hakkında bilgi edinmek.”

 

Travis Fimmel’ın bir Afgan gibi giyindiği görülen sakallı ve takkeli fotoğrafı, Hollywood yapımı aksiyon ve gerilim türündeki Kandahar adlı filmden.

 

 

Travis Fimmel, Suudi Arabistan’ın Medine Bölgesi’nde bulunan bir şehir olan El-Ula’da çekilen filmde Müslüman olan Roman Chalmers rolündeki kıyafetleri nedeniyle Müslüman sanılmış.

Başroldeki Gerard Butler’ın Afganistan’da görev yapan CIA ajanı Tom Harris’i canlandırdığı Kandahar, gizli görevi açığa çıkan ajanın Afgan tercümanıyla birlikte Kandahar’dan çıkarılma serüvenini konu ediniyor.

Filmden fragmanlarda ve diğer kesitlerde Travis Fimmel’ın canlandırdığı Müslüman karakterin yer aldığı sahneler görülüyor:

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=EQ2ZRsM8hBA

 

 

Daha önce Malumatfurus.org‘da Müslüman olmadığı hâlde Müslüman ilân edilen Jay Jay OkochaColin KaepernickSnoop DoggMel GibsonNeil ArmstrongKaptan KustoWill SmithSunita WilliamsVladimir PutinRobert Douglas Thomas PattinsonJohn FordDidier Drogba ve Morgan Freeman gibi isimlerin din değiştirdiği iddiasını ele aldığımız incelemelerimize de göz atabilirsiniz.

Yorumunuzu yazınız...