Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin 29 Nisan 2023 Günü Balıkesir Mitinginde Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin 2. Tura Kalması Hâlinde Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı Destekleyeceğini Açıkladığı İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin 29 Nisan 2023 günü Balıkesir’de düzenlenen mitinginde kullandığı ifadeler makaslanarak İnce’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. tura kalması durumunda Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini söylediği iddiasıyla sosyal medyada servis edilmiş.

 

 

Montajlanan konuşmayı aktaran paylaşım örneği şöyle:

 

İhsan Mercan:

“💥 SON DAKİKA | Muharrem İnce Balıkesir Mitinginde 2. turda Erdoğan’ı destekleyeceğini açıkladı!

🗣️ Muharrem İnce :

Bakın! Balıkesir’de Ali Hikmet Paşa Meydanı’ndan söz veriyorum Türk Milleti’ne.

Türkiye başarılıdır!

Erdoğan’ı destekleyeceğim! Destekleyeceğim! Destekleyeceğim!”

 

muharrem-ince-erdogani-destekleyecegim

 

Muharrem İnce’nin konuşmasında kullandığı “Türk milletine söz veriyorum. İHA’lar, SİHA’lar konusunda Türkiye başarılıdır. Erdoğan’ın damadıymış, umurumda değil. Destekleyeceğim, destekleyeceğim, destekleyeceğim.” ifadeleri makaslanarak “Erdoğan’ı destekleyeceğim” şekline dönüştürülmüş.

İnce’nin konuşmasından ilgili bölüm şöyleydi:

“Kılıçdaroğlu, Amerikalılarla görüşmüş, İHA’lar ve SİHA’lara çomak sokuyor. Bakın, Balıkesir’de Ali Hikmet Paşa Meydanı’ndan Türk milletine söz veriyorum. İHA’lar, SİHA’lar konusunda Türkiye başarılıdır. Erdoğan’ın damadıymış, umurumda değil. Destekleyeceğim, destekleyeceğim, destekleyeceğim. Türkiye, Azerbaycan’a yardım etti. Bir CHP’li milletvekili çıktı, ‘Ne işimiz var Azerbaycan’da?’ dedi. Ben yine Balıkesir’den sesleniyorum. Beni cumhurbaşkanı seçerseniz, Azerbaycan’a yardım edeceğiz. Beni cumhurbaşkanı seçerseniz ‘Mavi Vatan’ı savunacağım. Türk askerinin Libya’da olmasını önemsiyorum. Akdeniz’de gaz var, o gazdan pay almamız lazım. Ben CHP gibi düşünmüyorum. Libya tezkeresine ‘evet’ diyorum. Biz üçüncü yoluz, ne sağdan ne soldan, Atatürk’ün yolundan.”

 

 

Muharrem İnce, Balıkesir mitingindeki konuşmasının montajlanarak paylaşılmasına sosyal medya hesabından şu sözlerle tepki gösterdi:

“Sahte dekonttan medet umanlar şimdi de montaj konuşma videoları paylaşmaya başlamışlar. Bu montajcılara en güzel cevabı milletimiz 14 Mayıs’ta sandıklarda verecek.”

 

 

 

Siyasetçilerin konuşmalarının benzer şekilde cımbızlandığı örnekleri sıraladığımız Makaslanarak Bağlamından Kopartılan Söylemler başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yorumunuzu yazınız...