Fethullah Gülen’in Yusuf Bekmezci İle Görüntülendiği Fotoğrafa CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Montajlanmış

Yanlış İddia

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ lideri Fethullah Gülen’i ziyaret ettiği ve bu ziyaret esnasında kaydedildiği iddiasıyla bir fotomontajın sosyal medyada paylaşıldığı görülüyor.

 

Filiz’in Düşünceleri (@filiz175): “Bay Kemal, Fetö görünen arkadaki fon İbranice yıl, 1998, Kemal bu görüşmeyi yaptıktan sonra 1999’da emekli oldu. Sorsanız hiç görüşmedim der; ama Devletin kayıtları unutmaz.”

 

kemal-kilicdaroglu-fethullah-gulen-montaji

 

Emirhan Kanbur: “Emirhan Kanbur @emirhankanbur0 YALANCI KEMAL! Ben daha önce hiç Fettullah Gülen ile görüşmedim diyen Kemal Kılıçdaroğlu’nun görüntüleri ortaya çıkmaya devam ediyor!”

 

Fethullah Gülenli Montaj Fotoğraflar başlıklı derlemede aktarılan örneklere benzer şekilde paylaşılan fotoğraf da dijital müdahale içeriyor.

Fotoğrafta Fethullah Gülen’in yanında görülen kişi Kemal Kılıçdaroğlu değil, Yusuf Bekmezci.

 

fethullah-gulen-yusuf-bekmezci-montaj

 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önce basına yansıyan fotoğrafı montajda kullanılmış.

 

kemal kılıçdaroğlu ssk
Kemal Kılıçdaroğlu

 

kemal kılıçdaroğlu eski fotoğraf

 

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, ‘FETÖ’nün Ege Bölgesi’ndeki finansörleri, yöneticileri ve sözde imamlarına yönelik yürüttüğü soruşturma kapsamında 2020 yılı Ocak ayında yakalanan Yusuf Bekmezci, “silahlı terör örgütü yöneticiliği” suçundan 17 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Kırıklar F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Yusuf Bekmezci, 82 yaşında 20 Şubat 2022 tarihinde tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.

 

fethullah-gulen-yusuf-bekmezci

 

Yorumunuzu yazınız...