Kemal Kılıçdaroğlu’nun Selamladığı Görülen Kişi Kız Kardeşi Değil

 

Daha önce Malumatfurus.org‘da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun annesi Yemuş Kılıçdaroğlu’na ait sanılarak paylaşılan fotoğrafa değinmiştik. Bu defa, Kılıçdaroğlu’nun kız kardeşine ait olduğu iddiasıyla ilintisiz bir fotoğraf dolaşıma sokulmuş.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun kız kardeşi ile birlikte görüntülendiği iddiasıyla paylaşılan fotoğraf şu şekilde:

 

kemal-kilicdaroglunun-kiz-kardesi-sanilan

 

Hatalı aktarım içeren paylaşım örneği:

 

Dr. Esmeralda (@Esmeral42507697): 13. Cumhurbaşkanımızın sevgili kız kardeşi ❤️

 

kemal-kilicdaroglunun-kiz-kardesi-sanilan-kisi

 

Söz konusu fotoğrafta Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarken görüntülendiği kadın kız kardeşi değil. KKTC’de kaydedildiği anlaşılan fotoğraftaki kadının kimliği tespit edilemiyor.

 

Bahsi geçen fotoğraf, Kemal Kılıçdaroğlu’nun voleybol turnuvası için geldikleri Adıyaman’da deprem sırasında kaldıkları İsias Otel’in 6 Şubat 2023 günü meydana gelen depremde yıkılması sonucu yaşamını yitiren Gazimağusa Türk Maarif Koleji kız ve erkek voleybol takımı oyuncularının, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki ailelerine taziye ziyaretinde bulunduğu esnada kaydedilmiş.

 

kemal-kilicdaroglu-kiz-kardesi-sanilan-kisi

 

Fotoğraftaki kişi, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Feride Çakmak ve (2020 yılında vefat eden) Fikriye Dalgıç adlı kız kardeşleri değil.

 

fikriye-dalgic-kemal-kilicdaroglu
Kemal Kılıçdaroğlu & Fikriye Dalgıç

 

celal-kilicdaroglu-feride-cakmak
Feride Çakmak, Celal Kılıçdaroğlu ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tunceli’de yaşayan akrabaları

 

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tapu memuru Kamer Bey ile ev hanımı Yemuş Hanım’ın yedi çocuğundan dördüncüsü olarak 17 Aralık 1948′de Tunceli’nin Nazimiye ilçesinde dünyaya geldi. Kılıçdaroğlu’nun İzmit’te yaşayan kız kardeşi Fikriye Dalgıç 21 Mart 2020 günü hayatını kaybetmişti. Kemal Kılıçdaroğlu’nun (kendisine yönelik eleştirileri ile tanınan) en küçük kardeşi Celal Kılıçdaroğlu 19 Kasım 2022 günü yaşamını yitirmişti. Ağabeyi Yusuf Ziya Kılıçdaroğlu ve Ali Kılıçdaroğlu ile ikiz kardeşi Adil Kılıçdaroğlu, ablası Feride Çakmak (işbu yazı tarihi itibarıyla) hayattadır.

 

Yorumunuzu yazınız...