Afrikalı Kabilenin Kemal Kılıçdaroğlu’na Destek Videosu Ücret Karşılığında Çekilmiş 

 

Afrikalı bir kabilenin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destek için video çektiği iddiasıyla bir görüntünün sosyal medyada paylaşıldığı görülüyor.

 

 

“Kılıçdaroğlu sevgisi kıtaları aştı”, “Afrika kabilesinin Kemal Kılıçdaroğluna sevgisi” ya da “Afrikalı bir kabile Kemal Kılıçdaroğlu’na destek videosu çekti.” gibi ifadelerle bahsi geçen videoyu aktaran paylaşım örnekleri şöyle:

 

 

 

afrika-kabilesi-kemal-kilicdaroglu-destek

 

Söz konusu video Afrikalı bir eğlence grubu tarafından ücret karşılığı çekilmiş.

Videodaki panoda “yine baharlar gelecek” sloganının yanı sıra Alp30 ve BGY kısaltmalarının yer aldığı görülüyor.

 

afrika-kabilesi-kemal-kilicdaroglu-destek-videosu

 

Görüntünün kaynağı Alperen Otuzgünbanyienoğlu mahlaslı sosyal medya kullanıcısı.

Alperen Otuzgünbanyienoğlu, 4. siparişinde ikna üzerine bahsi geçen videoyu hazırlattığını Facebook profilinde duyurmuştu.

 

Afrika kabilesinin Kemal Kılıçdaroğluna sevgisi 😊 pamuk gibi oldum

4.siparişde becerebildim almayı. Diğerleri kabul etmiyodu politikacı olduğu için (ben söylemedim kendileri araştırmış, ikna etmeye çalıştım yapmadılar). O yüzden Tam istediğim gibi olmadı, hem sansürlemek zorunda kaldım hem de ekip düşük kalite oldu biraz.

 

 

Wishes From Africa, DanceGreetings ve BirthdayChuckles adlı grupların 40-50 ABD doları arası değişen fiyatla, benzer şekilde kutlama içerikleri hazırladığı biliniyor.

Adı geçen grupların sosyal medya hesapları ve internet sitelerinde benzer farklı birçok görüntüye rastlamak mümkün.

 

 

@wishes_from_africa 🎁Order now!🎁 👇👇👇 https://wishes-from-africa.com #videomessage #fungift #giftideas #suprisegift #wishesfromafrica #Videobotschaft #Videoboodschap #Africanwishes #GreetingsfromAfrica #Worldwidegreetings #Worldwidewishes #FYP #Fy ♬ original sound – Wishes From Africa

 

 

Özetle, görüntü Kemal Kılıçdaroğlu’na desteğini açıklayan sıradan Afrikalı kabile üyelerine değil değil, ücret karşılığında istenilen ifadeleri ve müziği kullanarak video çeken bir Afrikalı bir dans grubuna ait.

 

Yorumunuzu yazınız...