CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yanında Görülen Kişi (2009 Yılında Vefat Eden) Annesi Yemuş Kılıçdaroğlu Değil, Hayriye Kuzu Adlı Bir Vatandaş

 

Cumhuriyeti Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun annesi ile birlikte görüntülendiği sanılarak bir fotoğrafın sosyal medyada paylaşıldığı görülüyor.

 

kemal-kilicdaroglunun-annesi-sanilan

 

Örnek paylaşım:

 

Dr. Esmeralda (@Esmeral42507697): “13. Cumhurbaşkanı ve sevgili annesi. Ellerinizden öpüyorum anneciğim.”

 

kilicdaroglunun-annesi-sanilan

 

Fotoğraftaki kişi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun annesi değil, Hayriye Kuzu adlı bir vatandaş.

Kemal Kılıçdaroğlu, kendisiyle görüşmek için İzmir’in Kiraz ilçesinden TBMM’ye gelen 97 yaşındaki Hayriye Kuzu ile 7 Haziran 2022 günü bir araya gelmişti.

 

kemal-kilicdaroglu-hayriyekuzu

 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun annesi Yemuş Kılıçdaroğlu, 13 Kasım 2009 tarihinde vefat etmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP Grup Başkanvekili olduğu dönemde annesi Yemuş Kılıçdaroğlu’nun Elazığ’da tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdiği basına yansımıştı.

Yemuş Kılıçdaroğlu’nun cenazesi Tunceli Cemevi’nde yapılan törenin ve kılınan cenaze namazının ardından merkeze bağlı Atlantı Köyü’nde toprağa verilmişti.

 

kemal-kilicdaroglu-anne

 

kemal-kilicdaroglu-anne-baba

 

kemal-kilicdaroglu-annesi-yemus-kilicdaroglu

 

2021 yılı Ağustos ayında vefat eden teyzesi Fecire Işık’ın cenaze töreni için Tunceli’ye giden Kılıçdaroğlu’nun anne ve babasının mezarını ziyareti sosyal medya hesaplarından paylaşılmıştı.

 

kemal-kilicdaroglu-anne-babasi-mezari

 

 

 

Yorumunuzu yazınız...