Anasayfa » Tüm Yazılar » Muhalefeti Kafa Kesmekle Tehdit Eden İsmail Cevher Kasımoğlu Adlı Şahsın HDP’li Olduğunu Açıkladığı İddiası

Muhalefeti Kafa Kesmekle Tehdit Eden İsmail Cevher Kasımoğlu Adlı Şahsın HDP’li Olduğunu Açıkladığı İddiası

malumatfurusorg
ismail-cevher-kasimoglu

Sokak röportajında muhalefeti kafa kesmekle tehdit eden İsmail Cevher Kasımoğlu’nun özür videosu Twitter hesabından HDP’li olduğu notuyla yayınlanmıştı

Sonraki paylaşımlarda ise HDP’li olmadığı, oyuna getirildiği, şifresini başkasına verdiği yazılmış

 

Batman’da yapılan bir sokak röportajında, kendisini Hizbullahçı olarak tanımlayan bir kişinin muhalefet liderlerini “kafalarını kesmekle” tehdit etmesi kamuoyunun büyük tepkisini çekti.

Sen Konuş adlı Youtube kanalında yayınlanan ve Hizbullahçı olduğunu belirterek, ırkçı-ayrımcı ifadeler kullanan, muhalefeti tehdit eden İsmail Cevher Kasımoğlu adlı şahsın kullandığı ifadelerden bazıları şöyleydi:

“Biz onlara oy vermeyiz. Onları destekleyenler de onlar gibi kafirdir”

“Biz Hizbullahçıyız. Biz Muhammediyiz. Biz cihada hazırız. Kim devlete ihanet ederse kafir oğlu kafirdir. Biz bu dini, bu devleti kimseye yedirmeyiz. Kılıçdaroğlu kimdir? Akşener kimdir? Bunlar hepsi Ermeni tohumlarıdır. Erdoğan’a dokunsalar var ya kafalarını keseceğiz. Biz cihada hazırız. Biz bu dini bu devleti kimseye yedirmeyiz. Biz cihad adamıyız cihada da hazırız. Kılıçdaroğlu da k… de ayaklarını denk alsınlar, zaten az kaldı.”

“Kimse aç değil, herkesin derdi açlık değil fikirdir. Biz Hizbullahçıyız. Kur’an’da Hizbullah geçiyor.”

 

 

Muhalefet liderlerine hakaret ettiği sokak röportajının sosyal medya platformlarında yayılmasının ardından kendisine ait olduğu anlaşılan Twitter hesabında İsmail Cevher Kasımoğlu’nun bir özür videosu paylaştığı görüldü.

İsmail Cevher Kasımoğlu’nun sarf ettiği sözler nedeniyle açıklamalarından özür dilediği videoda şu sözleri sarf etmiş:

“Ben Batmanlı sofi … Benim ismim İsmail Cevher Kasımoğlu. Bugün sosyal medyaya düşen benimle ilgili röportaj yapmak istiyor. Benden önce konuşan şahıs devleti kirletti devlete çete dedi devleti karaladı. Kimse tepki vermeyince ben de devletimi sevdiğim için tepki verdim. Ben herhangi bir terör örgütüne mensup değilim. Devletime dinime bağlı bir insanım. Milletimizden özür diliyorum. Kelle melle olayı da sinirden olmuştur. O zihniyet de benim ruhumda yok. “

 

Bahsi geçen Twitter hesabında Kasımoğlu’nun bu açıklamaları “HDP’liyim çok para kazanırsın dediler beni oyuna getirdiler, Benden önce konuşan şahıs devleti karaladı, devlete çete dedi. Ben de devletimi sevdiğim için böyle tepki verdim. Herhangi bir terör örgütüne mensup değilim. Milletimden özür diliyorum.” ifadeleriyle paylaşıldı.

 

İsmail Cevher Kasımoğlu’nun Twitter hesabından yapılan bu paylaşımı haber sitelerinde ve sosyal medya profillerinde “Hizbullahçı diye pazarlanan kişi HDP’li çıktıvurgusuyla aktarıldı.

Ancak, Kasımoğlu’nun hesabından daha sonra yapılan paylaşımlar HDP’li olduğu iddiasını tekzip eder nitelikteydi.

 

 

HDP’li olmadığını, bu ifadenin yanlış yazıldığını, oyuna getirildiğini, şifresini başkasına verdiğini, Sercan adlı şahsın HDP yazdığını belirttiği paylaşımları şöyleydi:

 

“Ben yanlış yazmışım sonra düzelttim görünüyor bende nıye bana hdpliyim yaz diyorsunuz pişmanım yeter @kilicdarogluk ozur diledim benim can guvenlıkte olmasın mı”

 

ismail-cevher-kasimoglu-ozur

 

“Ben hdo değilim bu son deyeyim benim hesaba yazmış sercna ve abdülkerim ben para istemedim doğruyu istedim ben pişmandım korktum”

“Kimseye hakkımı helal etmiyorum bana adıma yalan yazanıda şifremi verebide ben pişmanım özür diliyorum”

“Beni tehdit eten yok ben kızdım öyle orada sonra bena hdp yazmıs önce ben görünce sildim onu ama orada kürdüm yazdım gönderırken sılınmış altına bir daha koydum onu şimdi duzelmiyor o”

“Ben pişmanım bana yerime hdp yazmışlar düzelmedi altına yazdım ben kürdüm yazmıştım o kaybolmuş beni herkes bilir PKK ki değilim ben”

“Beni ortada buraktınuz kullandınız video çektikşz sercanhdp yazmış”

 

ismail-cevher-kasimoglu-hdpli-degilim

 

Kasımoğlu’nun hesabından “Aslen HDP/PKK’lı ama HÜDAPAR’lı diye verilen kurgu röportajın kahramanı İsmail Cevher Kasımoğlu dile gelmiş diyorlar 🙂 Tekrar soralım o zaman: Bunlar özgürlük mü getirecekti?” tweetinin atıldığı da ileri sürülüyor.

 

ismail-cevher-kasimoglu-twitter

 

Açılıp tekrar kapanan hesap işbu yazının hazırlandığı an itibarıyla yeniden kapalı durumda bulunuyor.

 

kasimoglu-cevher

 

Kasımoğlu’nun sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarında Hür Dava Partisi’ni (Hüda-Par) destekleyen mesajlara yer verdiği ve başka bir sokak röportajında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini duyurduğu anlaşılıyor.

 

 

Hüda-Par Genel İdare Kurulu Üyesi ve Parti Sözcüsü Yunus Emiroğlu konuyla ilgili sosyal medya hesabından “Sosyal medyada paylaşılan bir video üzerinden Partimize yönelik kara propaganda yapılmaktadır. Bu olay, açık bir provokasyondur. İçişleri Bakanlığı ve ilgili kurumlar derhal bu şahısla ilgili gerekeni yapmalıdır. Bu olay açığa çıkarılmalıdır.” paylaşımında bulundu.

Hüda-Par Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin ise ilgili paylaşımında “Söz konusu şahsın partimizle hiçbir ilgisi ve alakası bulunmamaktadır. Buna rağmen videodaki şahsı ve konuşmalarını, partimizle ilişkilendirmeye çalışan kişi ve kesimlerin hangi oyun / provakasyonların peşinde olduğunu çok iyi biliyoruz. Yasal süreç başlatılmıştır. Bilginize…” ifadelerine yer verdi.

 

 

Yorum Bırakabilirsiniz