Sokak Röportajında “Dayısının Yanlış Yaptığını ve Oyunu Kemal Kılıçdaroğlu’na Vereceğini” Söyleyen Kişinin Sinan Oğan’ın Yeğeni Olduğu İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

28 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşecek Cumhurbaşkanı seçiminin 2. turunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklediğini açıklayan Ata İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan’ın yeğeni olduğunu ileri süren vatandaşın  “Onun politikasını kendime uygun bulmuyorum, yanlış yaptığını düşünüyorum o yüzden Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceğim.” söyleminde bulunduğu sokak röportajı kesiti sosyal medyada büyük ilgi çekti.

 

 

İkinci turda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleme kararı alan ‘dayısının’ yanlış yaptığını düşünerek, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceğini açıklayan gencin söylemi T24, Yeniçağ, Aykırı, Gazete Pencere, Gerçek Gündem, Solcu Gazete gibi kayda değer sayıda haber profili ve sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldı.

 

sinan-oganin-yegeni sinan-oganin-yegeni sinan-oganin-yegeni

 

Söz konusu sokak röportajının kaynağı İstanbul Times TV isimli YouTube kanalının Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunun nabzını tutmak için mikrofonu 24 Mayıs 2023 günü sokaktaki vatandaşlara uzattığı yayını.

 

 

Sokak röportajında “Sinan Oğan’ın yeğeniyim. Dayım yanlış yaptı! Ben Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceğim” söyleminde bulunan kişi Sinan Oğan’ın yeğeni değil, Emir Kalkan adlı vatandaş.

 

 

Videodaki genç, şaka yaptığını ve Oğan’ın yeğeni olmadığını “videodaki kişi benim, Sinan Oğan dayım değil, şakasına söyledim” ifadeleriyle açıkladı.

 

sinan-oganin-yegeni

 

Sinan Oğan da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda videodaki kişinin yeğeni olmadığını teyit etti.

 

sinan-ogan-yegen

 

Sinan Oğan’ın yeğeni Buğra Oğan da yanlış aktarım içeren bir paylaşıma verdiği yanıtta “benim ne zaman böyle halamın oğlu oldu 🙂 öz yeğen istiyorsanız gelin bana :)” ifadelerini kullandı.

 

Yorumunuzu yazınız...