Paylaşılan Videoda Sağlık Çalışanına Hakaret Eden Kaymakam Sanılan Aslında Belediye Görevlisi

Video kaydında bir hastanede sağlık çalışanlarını tehdit ettiği, hakaretler savurduğu ve kaymakam olduğunu söylediği görülen kadının kaymakam olduğu iddiası yanlış. Kadın kaymakam değil. Üsküdar Belediyesi’nde görevli iken açılan soruşturma ile görevinden ihraç edilen Asya Gülbahar Üzgül. Video 2016 yılından.

Yanlış İddia

 

Sosyal medyada “Kaymakam, sağlık çalışanlarını darp ediyor, tehditler savurup hakaretler yağdırıyor… Yetmiyor ölümle tehdit ediyor. Bu kadın kaymakam mı?” notuyla paylaşılan bir video kullanıcıların tepkisini çekmişti.

 

kaymakam sağlık çalışanına hakaret
Videoda sağlık çalışanlarına hakaret eden kadının kaymakam olduğu iddiasını içeren paylaşım

 

kaymakam sağlık personeline hakaret
Videoda sağlık çalışanlarına hakaret eden kadının kaymakam olduğu iddiasını içeren paylaşım

 

Bahsi geçen video şu şekildeydi:

 

https://youtu.be/XmPg0OXTUWo

 

Ancak video 2016 yılından. Ve sağlık personeline hakaretler savuran kadın kadın kaymakam değil.

 

kaymakam sağlık personeli hakaret
Sağlık personeline hakaretler savuran ve kaymakam olduğunu iddi

 

Sağlık personeline hakarette bulunan ve kendini kaymakam olarak lanse eden şahıs Üsküdar Belediyesi Sos. Destek Hiz. Birimi personeliyken, olay sonrasında açılan soruşturma ile ilişiği kesilen Asya Gülbahar Üzgül.

 

 

 

Anılan şahsın GATA Haydarpaşa’da, şuanki ismiyle Sultan Abdülhamid Han Hastanesinde 28 Kasım 2016 tarihinde beyin cerrahisi bölümüne yatan darbe girişimi esnasında yaralanan hastanın yakını olduğu bilgisi daha önce basına yansımıştı.

İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürü Gökmen Çiçek bahsi geçen kayıtta görülen şahsın kaymakam olmadığını sosyal medya hesabından duyurmuştu:

“Öğle saatlerinden beri Twitter’da sağlık çalışanlarına şiddet uygulayan Kaymakam başlığı altında paylaşımlar yapılmakta. Sağlık çalışanlarımıza karşı şiddete güçlü bir şekilde hayır demekle beraber videodaki şahısın Kaymakamlıkla ilgisi olmadığını belirtmek istiyorum.”

 

 

Kaymakam, sağlık çalışanlarını darp ediyor, tehditler savurup hakaretler yağdırıyor… Yetmiyor ölümle tehdit ediyor. Bu kadın kaymakam mı?” notuyla 8 Nisan 2020 tarihinde yapılan Facebook paylaşımı şu şekilde:

https://www.facebook.com/turannotagi/videos/635912333628905/

 

2016 yılında paylaşılan video ise şöyle:

 

https://www.facebook.com/hemsirelerydd/videos/1306833889384327

 

 

Yorumunuzu yazınız...