(Mutfağını yaptırdığı sanılan) Kemal Kılıçdaroğlu’nun çay doldururken görüntülendiği fotoğraf, Meral ve Tuncer Akşener’in evinin mutfağından

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çay doldururken görüntülendiği fotoğraf sosyal medyada büyük ilgi çekti.

 

kemal-kilicdaroglu-merak-aksener-mutfaginda

 

Bazı sosyal medya kullanıcıları ise bu fotoğrafı, Kılıçdaroğlu’nun geleneksel akşam konuşmalarını yaptığı evinin mutfağını yenilediği iddiasıyla paylaştı.

 

Özgür Adam (@ozguradamTurk): “Kemal Kılıçdaroğlu mutfağı yaptırmış, hayırlı olsun. Yoksa stüdyoları mı karıştırdı?”

 

kemal-kilicdaroglu-meral-aksener-mutfak

 

sevda turkusev (@sevdaturkusev): “Hangisi Kılıçdaroğlu’nun mutfağı? Seçim dönemince kullandığı o sıradan mutfak ne oldu? Tadilat mı yaptırdılar alelacele :)”

 

Kemal Kılıçdaroğlu’nun evinin mutfağında bir yenileme yapılmış değil.

 

kemal-kilicdaroglu-mutfak

 

Kılıçdaroğlu’nun AKP mitinginde kendisine ithafen açılan “Karı gibi mutfaktan çıkmayan değil, arı gibi çalışan lider istiyoruz” ifadesini taşıyan pankarta yanıt olarak sosyal medya hesaplarında paylaştığı çay doldururken görüntülendiği fotoğraf İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve eşi Tuncer Akşener’in evinin mutfağından.

Kemal Kılıçdaroğlu bahsi geçen fotoğrafı 8 Mayıs 2023 günü sosyal medya hesaplarında şu ifadelerle paylaştı:

“Biz hayatı paylaşmaktan gurur duyarız. Alın şimdi bu fotoğrafı pankartınıza koyun. Sevgili genç mütedeyyin kadınlar, size aylarca “kazanımlarınızı kaybedersiniz” propagandası yapanlar, tüm haklarınızı 3-5 oya sattılar. Bay Kemal asla kazanımlara dokunmaz!”

 

 

Meral Akşener de Kılıçdaroğlu’nun eşiyle birlikte mutfağında çay dolduran Kılıçdaroğlu’nun bu görüntüsüne şu sözleri içeren paylaşımıyla destek verdi:

13. Cumhurbaşkanımız Kemal Bey ve eşimi mutfakta görmekten ben de gurur duyuyorum. Çünkü “Kadın işi” “erkek işi” yoktur. “İnsan işi” vardır, paylaşmak vardır, yardımlaşmak vardır. Unutturmaya çalışanlara 14 Mayıs’ta hep birlikte hatırlatacağız…

 


Meral Akşener, 8 Mayıs 2023 günü katıldığı bir TV programında söz konusu fotoğrafın hikâyesini şu sözlerle anlattı:

“Dün Kemal Bey’le Erzurum’u konuştuk. Seçimle ilgili konuştuk. Bizim evde çayı eşim demler; çünkü arkadaş Rizeli olduğu için çok güzel çay demliyor. Bizim gece evde insan çalışmıyor. Günlük yardımcımız gece yok. Bir kek bir de börek vardı. Bir arkadaşımdan rica ettim. Tabakları ben hazırladım. Zaten toplam 4 kişiyiz. Eşim çay koymaya gitti.

Kemal Bey ‘müsaade ederseniz mutfağa girip Tuncer Bey’e yardım edeyim’ dedi. Hay hay dedim. Ben fotoğraflarını çektim. İkisinin de haberi yok. İşte en özel durum bu. Sayın Erdoğan’ın mitinginde ‘karılar gibi mutfaktan çıkmayan değil arı gibi çalışan lider istiyoruz’ diyen bir pankart vardı. Olan yine bize oldu.”

 

Yorumunuzu yazınız...