Videoda Görülen Range Rover Marka Aracın Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin Eşi Ülkü İnce’ye Ait Olduğu İddiası Doğru Değil

2018 seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin 11 Haziran 2018 tarihindeki Diyarbakır mitingi sırasında eşi Ülkü İnce’nin Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) adayı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki evlerinde ziyaretinde kaydedilen görüntüdeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Bakırköy Belediyesi meclis üyesi Nadir Ataman’ın bir akrabasına ait Range Rover marka otomobilin Ülkü İnce’nin olduğu ileri sürülmüştü.

Yanlış İddia

 

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin eşi Ülkü İnce’nin Range Rover marka otomobille seyahat ederken görüntülendiği iddiasıyla bir görüntü geçtiğimiz günlerde sosyal medya platformlarında dolaşıma girdi.

Muharrem ince’nin eşi Ülkü ince Rang Rover biniyor. Nerden geliyor bu kadar varlık?” ya da “Ülkü İnce’nin arabası. Muharrem bey bu değirmenin suyu nerden geliyor?” gibi ifadelerle bahsi geçen görüntüyü aktaran sosyal medya paylaşımları şöyle örneklenebilir:

 

ulku-ince-range-rover-iddiasi

 

ulku-ince-range-rover-iddiasi

 

Videodaki Range Rover marka araç Muharrem İnce’nin eşi Ülkü İnce’ye değil, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Bakırköy Belediyesi meclis üyesi Nadir Ataman’ın bir akrabasına ait.

 

 

Söz konusu aracın Ülkü İnce’nin olmadığını videoda kendisine refakat eden Gaye Usluer ve aracın gerçek sahibi akrabası olan Nadir Ataman beyan etmişti.

 

Görüntü 2018 seçimlerinde CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin 11 Haziran 2018 tarihindeki Diyarbakır mitingi sırasında eşi Ülkü İnce’nin Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) adayı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesindeki evlerinde ziyaretinde kaydedilmiş.

 

Muharrem İnce’nin gerçekleştirmesi beklenen ziyareti eşi Ülkü İnce’nin gerçekleştirdiği andan Anadolu Ajansı tarafından servis edilen görüntü şöyleydi:

 

 

Nadir Ataman, videoda görülen Range Rover marka aracın bir akrabasına ait olduğunu şu sözlerle duyurmuştu:

“Bugün farklı siyasi partilerde olsak da ben gerçeği söylemek zorundayım. Sayın Muharrem İnce’nin eşi Ülkü İnce’nin Range Rover marka bir arabası yoktur. Videoda görülen range marka araç benim akrabama aittir. Videoda gözüken kişi de benim.”

 

ulku-ince-range-rover-aciklama

 

Videoda Ülkü İnce’nin yanında görülen CHP 25. ve 26. dönem Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer de Range Rover marka aracın Ülkü İnce’nin olmadığını şu sözlerle açıklamıştı:

“Zorunlu açıklama!

Fotoğraf Sayın İnce’nin Cumhurbaşkanlığı adaylığında Diyarbakır mitinginde Sayın Ülkü Ince’nin Sayın Demirtaşın eşini ziyaretinde çekildi ( sağ tarafta Ülkü İnce) 26. Dönem CHP Milletvekili olarak refakat eden kişiyim”

 

ulku-ince-range-rover-iddiasi-aciklama

 

Muharrem İnce de bu iddiayla ilgili şu tweeti attı:

“Kaçak Fetöcülerin iftiralarına inanan ve kendini Atatürkçü, Cumhuriyetçi olarak tanımlayanlara sesleniyorum. Eşime ait olduğu iddia edilen lüks jipin, eşime ait olduğunu kanıtlayana o jipi hediye edeceğim. Fetöcülerden medet ummayın. AKP trollerinden beter oldunuz.”

 


34 MF 888 plakalı aracın sorgusu yapıldığında da Ülkü İnce’ye ait olmadığı anlaşılabiliyor.

 

Bu yanlış iddiayı aktaran Dahi Bilal ve Vartolu gibi bazı sosyal medya profilleri ilgili tweetlerini silmiş ve “Muharrem İnce’nin eşi Ülkü İnce’nin bindiği Rang Rover, CHP il yönetiminin ayarladığ bir araçmış, kendisine ait değilmiş. O yüzden tweeti sildim.” açıklamasını paylaşmıştı.

 

Yorumunuzu yazınız...