Levent Göktaş’a Ait Sanılan Twitter Hesabı ile Sedat Peker Arasındaki Atışmada Bahsi Geçen “Yaşar Baba” Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt Değil Sedat Peker’in Kadim Dostu Olarak Nitelediği Yaşar Durmuşoğlu

 

Necip Hablemitoğlu soruşturmasının firari şüphelisi emekli Albay Mustafa Levent Göktaş’a ait sanılan Twitter hesabının yaptığı paylaşımlara Sedat Peker’in verdiği yanıtlarda bahsi geçen “Yaşar Baba” adlı şahsın Türk Silahlı Kuvvetlerinin 25. Genelkurmay Başkanı Mehmet Yaşar Büyükanıt (1 Eylül 1940 – 21 Kasım 2019) olduğu Bold Medya tarafından ileri sürülmüştü.

“Levent Göktaş- Sedat Peker atışması derin devlet operasyonunu deşifre etti: Yaşar Büyükanıt Peker’den ne istedi?” başlıklı metinle kurgu iddia şöyle aktarılmıştı:

Necip Hablemitoğlu suikastı soruşturmasının firari şüphelisi emekli Albay Levent Göktaş’a ait olduğu iddia edilen hesaptan yapılan paylaşımlarda ismi geçen Sedat Peker sert açıklama yaptı. Göktaş’ın “Beni Sedat Peker ile karıştırmayın” sözlerine cevap veren Peker, “Yaşar Baba vasıtasıyla bana teklif ettiğin para ile ortadan adam kaldırma tekliflerini de seçimlere 2 ay kala çekeceğim videolarda da konuşacağız.” dedi. Peker’in açıkladığı ismin eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt olduğu belirtiliyor

 

levent-goktas-sedat-peker-atismasi

 

Sedat Peker’in avukatı Emre Olur’un Twitter hesabı üzerinden Levent Göktaş adına açılan sahte hesaptaki aktarımlara yönelik yapılan paylaşımlar şu şekildeydi:

“Biraz önce @halktvcomtr’yi seyrederken Levent Göktaş’a ait olduğu söylenen bir açıklamadan bahsediyorlardı. Orda bir kelime canımı sıktı. “Beni Sedat Peker’e benzetmeyin devleti başınıza yıkarım” demiş. Levent abi eğer bu sözü sen söylemediysen şimdi söyleyeceklerimden dolayı kusura bakma.

 

Beni Sedat Peker’le karıştırmayın demek ne demek? Kimsin lan sen yavşak, Ankara’ya geldiğimde görüşmelerimizde yarım metre arkamdan yürüdüğün gerçekliği ortadayken beni Sedat Peker’le karıştırmayın demek ne demek?

 

Benim ilgi alanımda değildin. Ancak emin ol şimdi radarıma girdin. Yaşar Baba vasıtasıyla bana teklif ettiğin para ile ortadan adam kaldırma tekliflerini de seçimlere 2 ay kala çekeceğim videolarda da konuşacağız. Kimsin lan sen beni Sedat Peker ile karıştırmayın diyorsun?

 

Ulan tüm dünya öğrendi de sen öğrenemedin mi? Dostlarımla eşit olmayı kabul ederim üstünlük taslamam ancak kimsenin beni küçültmesine izin vermem. Kibrit kutusuna girmeye hazır ol. Seni de kibrit kutusuna sokacam. SÖZ NAMUS GÖRECEKSİN. Zekaya saygı duymayı sen de öğreneceksin.”

 

 

Bold Medya’nın iddiasının aksine Sedat Peker’in “Yaşar Baba” olarak belirttiği kişi Yaşar Büyükanıt değil, “kadim dostu” olarak nitelediği Yaşar Durmuşoğlu.

“Sedat Peker’e yakın isimlerden” şeklinde tanımlanan Yaşar Durmuşoğlu’nun telefon kayıtları organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla tutuklanan Sedat Peker’e ilişkin soruşturma dosyasında yer almıştı.

Sedat Peker’in kişisel internet sitesinde ve sosyal medya hesaplarında Yaşar Durmuşoğlu’ya “Yaşar Baba” olarak yaptığı atıflar görülebiliyor.

 

sedat-peker-yasar-baba

 

 

 

 

Levent Göktaş adına açılan @levent__goktas uzantılı Twitter hesabının sahte olduğu ailesi tarafından avukatları Hüseyin Ersöz aracılığıyla yapılan açıklamada duyurulmuştu.

 

levent-goktas-twitter-aciklama

 

https://twitter.com/ersozhuseyin/status/1551472363740577792

 

Levent Göktaş’ın avukatı Celal Ülgen, şahsı hakkında silah kaçakçılığı yaptığı yönünde yorumlarda bulunan hesabın Levent Göktaş’a ait olmadığını düşündüğünü belirtmişti.

 

 

* Tespit: F. Sibel Gürcihan

 

Yorumunuzu yazınız...