Anasayfa » Tüm Yazılar » Simpsonların Sedat Peker Videolarını (Da) Bildiği İddiası

Simpsonların Sedat Peker Videolarını (Da) Bildiği İddiası

malumatfurusorg
simpsonlar sedat peker

Simpsonların Yıllar Öncesinde Sedat Peker’in Çekeceği Videoları Bildiği İddiası Gerçek Dışı

Yanlış İddia

 

Simpsonlar (The Simpsons), “Simpsons kehanetleri” olarak tanımlanan geleceğe yönelik başarılı tahminleri ile tanınıyor. Ancak daha önce dizide aktarılmadığı hâlde Donald Trump’ın ölümü, Kim Jong-Un’un ölümü, ABD’de George Floyd’un öldürülüşü gibi birçok vakanın Simpsons tarafından öngörüldüğü iddia edilmişti. Donald Trump’ın ABD Başkanı olacağına dair bir repliğe yıllar önce yer vermiş olsalar da, Simpsons’ta Donald Trump’ın başkanlık adaylık anına ait olduğu iddiasıyla üretilen görüntünün Simpsons’ın kehanetlerinden biri olarak sunulduğuna şahit olmuştuk.

Bu defa, Youtube üzerinden yayınladığı videolar ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı paylaşımlarla kamuoyunun dikkatini çeken Sedat Peker’in bu yayınlarının da Simpsons’ın başarılı kehanetlerinden biri olduğuna yönelik mizahî paylaşımlar “gerçek” sanıldı.

 

sedat peker simpsonlar

 

Kaynak paylaşım şu şekildeydi:

 

simpsons sedat peker

 

Bahse konu görselleri gerçek sanan sosyal medya kullanıcılarına rastlamıştık.

“1999 yılında yayınlanan Simpson bölümü. Gerçekten çok ilginç..” notunu içeren Bilgi Sayfası adlı profilden örnek paylaşım:

 

1999 yılından simpsonlar bölümü

 

Simpsonların Sedat Peker’in yayınladığı videoları da bildiğini zanneden sosyal medya kullanıcılarının paylaşımları haberleştirilmişti.

 

sedat peker simpsons

 

Simpsonların başarılı kehanetlerinden biri olduğu sanılan görseller mizah maksadıyla montajlanmıştı.

Kullanılan görüntü, Homer’in Amerikan futbolu üzerine kumar alışkanlığına odaklanan ve Denver Broncos ve Seattle Seahawks arasındaki Super Bowl karşılaşmasını önceden tahminiyle dikkat çeken 2005 yılındaki 17. sezonundan “Bonfire of the Manatees” adlı bölümdendi.

 

simpsons broncos seahawks super bowl

 

Bu yazılara da göz atabilirsiniz

1 yorum

Okan Söyler 26 Haziran 2021 - 04:27

Bunaldım bu komplolardan

yanıt

Yazı İçeriğiyle İlgili Yorum Yapmak İsterseniz Buyrunuz