Sedat Peker’in Cumhur İttifakı’nı Desteklediğini Duyurduğu Görüntü Eski Tarihli

 

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in yaklaşan 2023 Cumhurbaşkanlık ve Milletvekili Seçimleri için Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğini açıkladığı iddiasıyla eski tarihli görüntü dolaşıma sokulmuş.

Sedat Peker Cumhur İttifakı’nı destekliyor ülkenin bekası için sonunda doğru yolu buldu gibi” notuyla eski videoyu güncel olduğu iddiasıyla sunan paylaşım örneği şöyle:

 

 

sedat-peker-cumhur-ittifaki-destek-iddiasi

 

Sosyal medya hesapları incelendiğinde Sedat Peker’in 2023 seçimleri için Cumhur İttifakı’nı destekleyeceği yönünde bir beyanı bulunamıyor.

Sedat Peker’in Cumhur İttifakı’na desteğini duyurduğu video güncel değil, 2019 yılından.

Bahsi geçen video “Reis Sedat Peker” adlı Youtube kanalında “Temel amca sen ne diye bu işlerle uğraştasın. Sen artık torun sevecek yaştasın. (Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun şahsımla ilgili sözlerine cevabımdır)” notuyla 13 Şubat 2019 tarihinde yüklenmiş.
sedat-peker-cumhur-ittifaki

 

Bahsi geçen videoda Sedat Peker şu ifadeleri sarf etmişti:

“Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Amca. Şahsımla ilgili bazı sözlerinizi duydum. Demişsiniz ki Sedat Peker cesaretini Cumhur İttifakı’ndan alıyor. Size sözüm olsun. Yüce Allah şahit olsun. Ben cesaretimin tamamını sadece ve sadece Yüce Allah’tan alırım. Bunun dışında Ergenekon sürecinde 10 yıl haksız yere cezaevinde yattım. Bu süreyi iyi değerlendirdim. Türk Ceza Kanunu’nu satır satır okudum. Yüce Allah’tan aldığım gücün haricinde eğer ki cesaretimi söylemlerimde Türk Ceza Kanunu’nu çok iyi bilmemden aldığımı sizlerin de iyi bilmenizi isterim. Ancak şu da bir gerçek. Ben, akrabalarım ve arkadaşlarım bu seçimlerde ölümüne Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğiz. Ülkemizin millî bekası için, çocuklarımızın geleceği için, sevdiğimiz bütün her şey için Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğiz.”

 

 

Cumhur İttifakı, 20 Şubat 2018 tarihinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ile Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) arasında kurulmuştu.

Geçmişte Sedat Peker, AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi arasındaki seçim ittifakını destekleyen birçok açıklama yapmıştı. Peker,  7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 tarihli Genel Seçimlerde AK Parti’yi destekleyeceğini açıklamış ve AKP’ye oy verildiğini gösteren oy pusulalarının fotoğraflarını sosyal medya hesaplarında paylaşmıştı. Ayrıca, 31 Mart 2019 tarihindeki yerel seçimlerde Cumhur İttifakı’na oy verme çağrısı yapmış ve 16 Nisan 2017’deki Anayasa değişikliği referandumunda “evet oyu” propagandası yürütmüştü.

 


Ergenekon Davası’nda 10 yıl hapis cezasına çarptırıldıktan sonra 2014 yılında cezaevinden tahliye olan Peker, AK Parti’ye yakınlaşmasının bir nişanesi olarak bozkurt işaretiyle birlikte rabia işaretini yapmaya başlamıştı.

 

sedat-peker-cezaevi-rabia

 

sedat-peker-rabia-kurt

 

sedat-peker-rabia-bozkurt

 

2020 yılı Ocak ayında yurt dışına çıkış yaptıktan sonra çeşitli Balkan ülkelerinin ardından Birleşik Arap Emirlikleri’ne geçiş yapan Sedat Peker, Youtube videoları ve sosyal medya paylaşımlarıyla kamuoyunda tartışma yaratan ve büyük ilgi çeken çarpıcı iddialar ileri sürmüştü.

Hakkında başlatılan operasyonda ailesine saygısızlık yapıldığını ve kendisine dönüş sözü verildiği halde tutulmadığını öne süren Sedat Peker, paylaştığı rüşvet ve yolsuzluk iddialarının ardından AK Parti ya da Cumhur İttifakı’na bir destek çağrısında bulunmadı.

 

Yorumunuzu yazınız...