İnternethaber.com kurucusu ve köşe yazarı Hadi Özışık, Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile arasında bağ kurduğu iddiasıyla sosyal medya hesapları aracılığıyla yayınladığı video kayıtlarla ülke gündemini işgal etmişti.

Sedat Peker’in bahse konu kaydı yayınlaması öncesinde Cüneyt Özdemir’in YouTube programına katılan Hadi Özışık, “Sedat Peker’e ben Süleyman Soylu, senin için işte Berat Albayrak’ın videosunu yayınlama gibi bir ifade bir mesaj götürmüşsem ya da Süleyman Soylu bana böyle bir mesaj vermişse, ben şerefsizim haysiyetsizim” ifadelerini kullanmıştı. Hadi Özışık ile Sedat Peker görüşmesinin yer aldığı videolarda ise Özışık’ın Soylu ile görüştüğünü ve o görüşmeye dair diyalogları anlattığı, “iki sevdiği dostu arasında arada kaldığını” söylediği, Peker’in YouTube için çektiği videodan adının çıkarılmasını istediği ve “Süleyman Bey’le görüşmeye giden Süleyman Özışık” dediği görülmüştü. Görüntülerin yayınlanmasının ardından Özışık, Bakan Soylu ile yıllardır süregelen bir hukukunun olduğunu, Sedat Peker’i de tanıdığını, Sedat Peker’le yaptığı görüşmelerden Bakan Soylu’nun haberi ve bilgisinin olmadığını öne süren bir paylaşımda bulunmuş ve Soylu ile kamuoyundan özür dilemişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hadi ve Süleyman Özışık hakkında “hakaret”, “iftira” ve “örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım” iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu. Hadi ve Süleyman Özışık kardeşlerin sahibi olduğu internet sitesinin ofisinde ve evlerinde arama gerçekleştirilmişti.

Bu süreçte, geçmişte internethaber.com’da yayımladığı bir yazıda Özışık’ın “dostum” olarak hitap ettiği Süleyman Soylu’nun siyasî kariyeri hakkında yorum yapanlar hakkında kullandığı öngörüsüz ifadeler akla geldi.

Hadi Özışık, 11 Nisan 2011 tarihinde “Süleyman Soylu için AK Parti’ye gidecek diyen soysuzlar utanacak mı?” başlıklı bir yazı yayımlamıştı.

Yazıdan ilgili bölüm şu şekilde:

Dediler ki:

-AK Parti’ye oynuyor.

Dedim ki:

-Hayır!

İnat ettiler, ısrar ettiler…

Soylu’nun soysuzluk yapacağını söylediler.

Bugüne bakıyoruz, asıl soysuzlar cirit atıyor orada burada.

Süleyman Soylu ise, partisinden ihraç edilen bir genel başkan olarak yerinde duruyor.

Hem de gelen ciddi tekliflere rağmen.

Milletvekili olmak mı?

İlkeli olmak mı?

Süleyman Soylu, kararını ilkeli olmaktan yana koydu.

Kimsenin boyunduruğu altına girmedi.

Dahası, Demirel’in deyişiyle, dava arkadaşlarının başını öne eğdirmedi.

O dik…

Arkadaşları dim dik…

Peki Soylu’ya rakip olmak için yakıp yıkan, kırıp döken sevgili Aytun Çıray, senin de başın dava arkadaşlarının ki kadar dik mi?

Yoksa dava mazide mi kaldı?

 

hadi özışık süleyman soylu ak parti

 

Süleyman Soylu’nun AK Parti’ye katılacağını iddia edenleri “soysuz” olarak niteleyen Hadi Özışık, 28 Haziran 2012 tarihinde ise Süleyman Soylu’nun AK Parti’ye katılışını duyurmuştu.

 

hadi özışık süleyman soylu ak parti

 

Süleyman Soylu, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne katılmadan önce 2008-2009 yılları arasında Demokrat Parti (DP) Genel Başkanlığını üstlenmişti. 2009 Yerel Seçimlerinde DP’nin beklenen performansı sergileyememesinin ardından kendi talebiyle gerçekleşen olağanüstü kongrede Süleyman Soylu, adaylıktan çekilmiş ve genel başkanlık görevini bırakmıştı. Genel başkanlık görevinden ayrılmasının ardından 12 Eylül anayasa değişikliği referandumu ile ilgili olarak ‘Evet’ oyu vereceğini açıklayan Süleyman Soylu, Demokrat Parti Disiplin Kurulu’nun aldığı kararla partisinden ihraç edilmişti.

 

Yorumunuzu yazınız...