Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu yan yana gösteren eski tarihli aşağıdaki görsel son dönemde sosyal medyada tekrar dolaşıma girmiş.

 

recep-tayyip-erdogan-suleyman-soylu-ali-soylu-cenaze-namazi

 

Söz konusu görseli içeren kayda değer etkileşim alan bir paylaşım (Anılan paylaşıma yapılan yorumlarda aktarılan görselin montaj içerdiğini ileri sürenlere de rastlanabiliyor):

 

Hande Karacasu:

“Siyaset Bilimi ilk dersinde hocamız bize şu cümleyi kurmuş ve 4 senenin sonunda ne anlama geldiğini bize soracağını söylemişti; “Tarih yazılmaz, yazdırılır.” Yani, “sizin tesadüf sandığınız şeyler bazen planın ta kendisidir!””

 

erdogan-soylu-2000

 

Söz konusu görsel İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun amcasının oğlu olan Milli Gençlik Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Ali Soylu’nun 2000 yılındaki cenaze namazında kaydedilen fotoğraftan alıntı.

 

erdogan-soylu-cenaze-namazi

 

Ali Soylu, eşi ve 2 çocuğu 30 Haziran 2000 günü Çorum’un Sungurlu ilçesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında vefat etmişti.

 

ali-soylu-cenaze-recep-tayyip-erdogan-suleyman-soylu

 

Ali Soylu ve ailesinin cenaze namazı öncesinde eski Başbakan Necmettin Erbakan ve Recep Tayyip Erdoğan bir konuşma yapmıştı.

 

Bahsi geçen cenaze namazından video kayıt:

 

 

Söz konusu video kayıttan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın cenaze namazı için İçişleri Bakanı Soylu’nun yanında safa katıldığı ilgili an şöyle:

 

 

Yorumunuzu yazınız...