Eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Göreceksiniz Temmuz ayından itibaren benim ülkemin ekonomisi öyle bir atağa kalkacak ki” sözünü 5 Haziran 2021 tarihinde sarf etmişti

 

14 -28 Mayıs 2023 tarihlerindeki Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçimlerinin ardından yaşanan zam ve vergi yağmuru ile birlikte eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Göreceksiniz Temmuz ayından itibaren benim ülkemin ekonomisi öyle bir atağa kalkacak ki…” söyleminde bulunduğu konuşması sosyal medya platformlarında yeniden paylaşılmaya başlandı.

Süleyman Soylu’nun “O Temmuz bu Temmuz” ya da “O Temmuz bu Temmuz mu?” gibi ifadelerle paylaşılan konuşmasından kesit şu şekilde:

 


 

5 Haziran 2021 tarihinde Afyonkarahisar’da vatandaşlara seslenen Soylu, konuşmasında şu sözleri sarf etmişti:

“Zor bir dönemden geçtik. Koronavirüs salgınından En yakınlarımızı kaybettik. Tecrübeli insanlarımızı kaybettik. Bazen günlerce hastane kapısında yakınlarımızı göremedik. Bir musibetle, bir hastalıkla, bir salgınla karşı karşıya kaldık. Onu da atlatıyoruz. Ama kimin sayesinde; sizin sabrınız, vakarınız, metanetiniz sayesinde. Önümüzde güzel günler geliyor. Hep birlikte sabrettik ve inşallah bu salgını hep beraber azalttık, inşallah tamamen ortadan kaldırabilme konusunda aşılarda peyderpey geliyor.

Size bir şey söyleyeyim mi? Ama başkaları çatlayacak, kıskanacaklar göreceksiniz. Temmuz ayından itibaren benim ülkemin ekonomisi öyle bir atağa kalkacak ki, öyle bir sıçrayacak ki, öyle bir büyüyecek ki etrafımızdaki Almanya’sı da, Fransa’sı da, İngiltere’si de, İtalya’sı da, hele o her şeye burnunu sokan Amerika’sı da çatlayacak, patlayacak. Hazır mıyız buna?”

 

Yorumunuzu yazınız...