Boğanın Dev Şişme Top Giymiş Kişilere Boynuzuyla Vurduğu Oyun / Aktivite Gerçek; Ancak, Boğa Vurduktan Sonra Havaya Uçup Tribüne Düşen Kişi Dijital Düzenleme İle Eklenmiş

 

Bir arenada boğanın şişme top giymiş kişilere saldırdığı, metrelerce havaya fırlattığı birini karşı tribüne yolladığı görüntü sosyal medya platformlarında gerçek sanılarak paylaşılmış.

“İspanya’da boğa top kılığına girmiş insanlar ile oynadı” gibi ifadelerle bahsi geçen görüntüyü kullanan aktarımlar şöyle örneklenebilir:

 

 

 

Boğanın arenada dev şişme top giymiş kişilere boynuzuyla vurduğu oyun / aktivite gerçek; ancak, metrelerce havalanıp tribüne düşen kişi dijital düzenleme ile eklenmiş.

 

 

Fiziken bir boğanın şişme top giymiş bir kişiyi görüntüdeki gibi yükseğe ve uzağa uçurması mümkün değil.

Paylaşılan görüntü dijital düzenleme içeriyor.

Sosyal medya platformlarında ilgi çekerek viral hâle gelen bir videonun mizahî şekilde yeniden düzenlenmiş versiyonu gerçek sanılmış.

Kaynağı (henüz) tespit edilemeyen videonun orijinalinde boğanın çarptığı kişi görüntüdeki gibi karşı tribünlere uçmuyor.

Videonun orijinalinin TikTok’ta 5 Temmuz 2023 günü paylaşıldığı ve “Bu videodaki eylemler profesyoneller tarafından gerçekleştirilmekte veya kontrol edilmektedir. Bu eylemleri kendiniz denemeyiniz.” (“The actions in this video are pperformed by professionals or supervised by professionals. Do not attempt.“) uyarısını içerdiği görülüyor.

 

boga-top-guresi

 

@houseofhighlights I cant stop watching 😭🤣 (via @LaRue.Mark1965 ♬ original sound – House of Highlights

 

Büyükçe şişme topları giyen kişilerin arenada bir boğadan kaçıştığı görüntü “baloncuklu boğa yarışı” (“bubble soccer rodeo” / “knockerball soccer rodeo”) adı verilen korkunç yaralanmalara yol açabilecek absürt oyuna ait.

Youtube’e ve sosyal medya platformlarına yansıyan videolarda öfkeli boğanın saldırdığı şişme balon giymiş kişileri 3 metre kadar havaya fırlattığı görülüyor.

 

 

 

 

 

Yorumunuzu yazınız...