Görüntünün Mickey Mouse’un ereksiyon halindeki penisiyle peynir dilimlerine peynir delikleri açmasını gösteren ilk Disney çizgi filmlerinden birinden olduğu iddiası doğru değil

Yanlış İddia

 

Disney Television Animation tarafından üretilen bir Amerikan animasyon komedi televizyon dizisi Mickey Mouse’un bir bölümünde peynir dilimleri üzerinde penisiyle delik açtığı iddiasıyla bir görüntünün sosyal medya platformlarında paylaşıldığı görülüyor:

 

Hilti/Güçlü Türkiye/1 (@hilti_guclu): “DİSNEY/1 ‼️Şeytani pedofiller! ▪️Bunun Disney’in Mickey Mouse’un erekte penisiyle peynir dilimleri üzerinde peynir delikleri oluşturduğu ilk çizgi filmlerinden biri olduğunu bilmiyorsanız…Öğrendiniz.”

 

TC BERİL (@Beril971): “Disney | Şeytani Pedofiller: Bilmiyorsanız, Mickey Mouse’un ereksiyon halindeki penisiyle peynir dilimleri üzerinde delikler oluşturduğu Disney’in ilk çizgi filmlerinden biridir. Gündemleri HER ZAMAN aynı olmuştur. 😡”

 


 

Tolga Özçelik (@tolgaozcelkk90): “Disney Bilinçaltın Şeytani Pedofil Sembol Mesajları Mickey Mouse’un ereksiyon halindeki penisiyle peynir dilimlerine peynir delikleri açmasını gösteren ilk Disney çizgi filmlerinden biridir. Programları HER ZAMAN aynı olmuştur.”

 

disney-mickey-mouse-peynir-delikleri-montaji

 

Mickey Mouse’un penisiyle İsviçre peynirlerindeki delikleri açtığı görülen animasyon, Disney’in hazırladığı ve yayımladığı bir çizgi filmden değil.

Hareketli görüntü, sıklıkla dijital düzenleme ile oluşturulan görsellerin paylaşıldığı B3Ta Board adlı forumda 2011 yılı Mart ayında “Cheese Factory Willie” başlığıyla dolaşıma sokulmuş.

Snopes‘un konuyla ilgili hazırladığı analizde aktarıldığı üzere, Walt Disney’in gerçek bir yapımı sanılan söz konusu animasyon Steamboat Willie adlı çizgi filmden alıntı görüntülerle oluşturulmuş.

 

disney-mickey-mouse-peynir-delikleri-montaji

 

Steamboat-Willie

 

Yorumunuzu yazınız...