Başbakanlık, TBMM Başkanlığı, Ulaştırm, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, AK Parti Genel Başkanlığı gibi pozisyonları üstlenen Binali Yıldırım, ziyaret ettiği okullarda tahtalara yazdığı mesajlar ile “iz bırakan” bir isim.

 

binali yildirim tahtaya yazi

 

Türkiye’nin 27. ve son Başbakanı görevini sürdürdüğü 24 Mayıs 2016 – 9 Temmuz 2018 tarihleri arasında ziyaret ettiği okullarda tahtalara yazı yazdığı anlar internet sözlüklerinde “Binali Yıldırım’ın yazıyla imtihanı” gibi başlıklarla paylaşılmış ve sosyal medya platformlarında farklı dijital düzenlemelerle “tiye” alınmıştı.

Bunlardan en ünlüsü, eski Başbakan Binali Yıldırım’ın “ğ” kullanımına atfen hazırlanan “Hoçça ğalın ben gidiyom” yazılı görsel idi.

2016-2017 eğitim öğretim yılı açılışı dolayısıyla dönemin Başbakanı Binali Yıldırım’ın Erzincan’da bir ilkokula yaptığı ziyarette tahtaya yazdığı “2016-2017 Egitim Ogretim yılı hayırlı ve başarılı olsun” yazısı “ö ve ğ” harflerinin kullanımı nedeniyle gündem olmuştu.

 

 

 

binali yildirim tahtaya yazi

 

Binali Yıldırım’ın tahtalara yazdığı mesajlardaki “ğ” kullanıma atfen hazırlanan (politik monteleri ile tanınan Ulaş Darwin imzasını taşıyan) “Hoçça ğalın ben gidiyom” capsleri paylaşım rekorları kırmıştı.

 

hocca-galin-gidiyom-ben

 

* Sosyal medyada bazı kullanıcıların dijital düzenleme içeren “hoşça kalın gidiyorum ben” temalı görseli gerçek sandığının görülmesine binaen işbu yazı hazırlanmıştır.

Yorumunuzu yazınız...