Zafer Partisi Lideri Ümit Özdağ’a Katıldığı Programda ‘Ümit Özdağ Suriyeli Mi?’ Değil “Ümit Özdağ FETÖ’cü Mü?” Sorusu Sorulmuştu

 

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, BBO Yapım’ın hazırladığı “40” adlı programda kendisine yöneltilen soruları yanıtlamıştı.

 

 

17 Ocak 2023 günü BBO Yapım’ın Youtube kanalında yayınlanan programda Cansu Canan Özgen, Ümit Özdağ’a “Ümit Özdağ FETÖ’cü mü?” sorusunu yöneltmişti.

 

umit-ozdag-fetocu-mu

 

Soruyu tepkiyle karşılayan Özdağ ile Özgen arasında şu diyalog geçmişti:

Cansu Canan Özgen: “MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın iddialarıyla yine devam ediyorum. Yalçın şöyle diyor: ’15 Temmuz 2016 gecesi arkadaşları olan Amerikan Büyükelçiliğinde olduğuna dair aldığımız duyumların aslı var mıdır?’ Size böyle sormuş. ‘Aslı varsa orada ne işin vardı?’ Şimdi siz daha önce de katıldığınız programlarda bizim programlarda da anlattığınız gibi aslında dakika dakika o olay gecesinde ne yaptığınızı kimi aradığınızı nerde olduğunuzu evde kaç saat istirahat edip Meclis’e kaçta gittiğinizi açıklıyorsunuz. Hangi yayınlara bağlandığınızı anlatıyorsunuz. Yalnız olmadığınızı da belirtiyorsunuz. Bizim programda da anlattınız. Biraz daha ayrıntı vereceğim neler söylemişsiniz konuyla ilgili. Darbeciler o zamanki adıyla Boğaziçi Köprüsü’ne saat 21:52’de ulaşıyor. 21:58’de o dönem AK Parti milletvekili olan Selçuk Özdağ’ı aradığınızı ve bunun bir FETÖcü darbe olduğunu söylüyorsunuz. Açıklamalarınızı özet geçiyorum. 2 dakika sonra yani saat 22.00’de de MHP Özel Kalemini arayarak Bahçeli’ye bilgi verilmesi ve darbe karşıtı bir bildiri yayınlanması gerektiğini iletiyorsunuz. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın iddiaları çok önemli olduğu için soruyoruz. Şimdi siz o zaman söylediniz televizyon programlarında söylediğiniz aynı beyanatları bizim programımızda da verdiniz. Şimdi 15 Temmuz 2016 gecesi Amerika Büyükelçiliğinde miydiniz gerçekten? HTS kayıtlarıyla o gece nerede olduğunuzu açıklayabilir misiniz? Kanıtlayabilir misiniz? Dahası herkesi FETÖcü olmakla suçlayan Ümit Özdağ, soru gelsin, Ümit Özdağ FETÖ’cü mü?

 

Ümit Özdağ: “Pas geçin ya. Komedi programı mı bu?

 

Cansu Canan Özgen: “Hayır.”

 

Ümit Özdağ: “Yapmayın”

 

Cansu Canan Özgen: “Tamam pas geçelim.”

 

Ümit Özdağ: “Yani. Böyle soru olur mu ya? Bakın ben hayatımda her soruyu cevapladım. Ama böyle bir soru olur mu ya? Ümit Özdağ FETÖcü mü? Daha neler ya? FETÖ Ümit Özdağ’ı Pennsylvania konuşmalarında hedef göstererek bu adam kibirli bir ateist ulusalcı buna karşı PKK bağlantıları kullanılarak ifadesi kullanılarak saldırı düzenleyeceksiniz diyor. Devletin elinde var bu kayıtlar. Ben niye Amerika Büyükelçiliğinde olayım? Neden olayım? Böyle saçma sapan şey olur mu? Böyle ahlaksızca iddia olur mu? Böyle siyaset yapılır mı? Ama Türk milliyetçiliği temsil iddiasında olduğunu ortaya koyan bu adamlar işte Türk milliyetçiliğini bu seviyeye getirdiler. Yani… İnsanın midesi bulanıyor bunları görünce. Ellerinde kan, ağızlarında içki kokusu… Uyuşturucu baronlarıyla yan yana… Ve ortada şehit bir kanlar içerisinde Sinan Ateş. Lanet olsun bunlara! Türk milliyetçiliğine yapılan en büyük hakarettir bu!”

 

 

Bahsi geçen programdan ilgili kesitteki soru dijital müdahale ile “Ümit Özdağ Suriyeli Mi?” şekline dönüştürülmüş.

 


Jemba’nın montelediği video akabinde sosyal medyada yaygın şekilde paylaşılmış.

Bazı paylaşım örnekleri:

 

Esref Larsen: “Haykırdım agaffsgsf”

 

 

aklıselim birey (@slmsvsin): “gülmekten hıçkırık tuttu djdjdjkskdkf”

 

umit-ozdag-suriyeli-mi-montaj

 

İlgili yayındaki soruya farklı mizahî monteler de yapıldı.

 


 

1 Yorum

Yorumunuzu yazınız...