Güncel Olduğu Sanılan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in Kadınlarla Birlikte Dans Ettiği Görüntü 9 Mart 2019 Tarihli

 

 

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in 2019 yılında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle düzenlenen bir etkinlikte kadınlarla birlikte zumba yaptığı görüntü 2023 yılında tekrar servis edilmiş.

 

Medyanın Elli Tonu: “Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde kadınlarla zumba yaptı.”

 

yilmaz-buyukersen-8-mart-dans

 

6 Şubat 2023  tarihli depremlerin yaralarının hâlâ sarılmaya çalışıldığı günümüzde yeniden dolaşıma sokulan görüntüyü güncel sanan bazı sosyal medya kullanıcıları tepki göstermiş.

 

Vicdan Mut Yazici: “45 bin insanimiz ölmüs Karamollanin akrabasi Büyükersen kivirtiyor”

 

Berk Can Doğan: “Bu görüntü nedir arkadaşlar, ben utandım… Eskişehir Büyükşehir Belediye başkanı👇”

 

Sanılanın aksine video güncel değil, 8 Mart 2019 günü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için düzenlediği ve 600 kadının katıldığı danslı spor etkinliğinde kaydedilmiş.

 

yilmaz-buyukersen-zumba

 

Zumba, halk oyunları ve modern dansları eğitmenler eşliğinde yapan kadınlara Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de eşlik ettiği anlar, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Youtube kanalına 8 Mart 2019 günü yüklenen videoda görülebiliyor.

 

 

Büyükerşen, videonun yeniden dolaşıma girmesinin ardından Twitter hesabı üzerinden konuyla ilgili “Güzel ülkemiz deprem sonrası yaralarını sarmaya çalışırken, bu gibi etkinliklerin bu süreçte yapılması söz konusu bile olamaz. Bir çok hesap tarafından paylaşılan bu videom 8 Mart 2019 tarihine aittir.” açıklamasında bulunmuş.

 

 

Bahsi geçen etkinliğin duyurusu, Büyükerşen’in sosyal medya hesaplarında 2019 yılında paylaşılmış.

 


Yorumunuzu yazınız...