“Ölümden kıl payı kurtulmak” notuyla paylaşılan, bir erkeğin saldırgan grubun elinden duvarın kenarına uzanarak kurtulduğu görülen video aslında bir “skeç”.

 

Bir erkeğin kendisini öldürmeye gelen bir grubun elinde absürt bir hareketle kurtulduğu görülen mizansen video sosyal medya platformlarında “gerçek bir hadise” gibi sunuldu.

 

“Ölümden kıl payı kurtulmak” notuyla paylaşılan video şu şekilde:

 

 

 

Görüntüyü gerçek bir hadiseye aitmiş gibi sunan -sosyal medyada önüne gelen videoyu doğrulamadan paylaşmayı alışkanlık hâline getiren- profillerden örnekler:

 

23 Derece (@yirmiucderece): ” Peşine düşen silahlı çeteden kaçan şahsın saklanma yöntemi ‘yok artık’ dedirtti.”

 

saldiridan-kurtulan

 

mühendisyen (@muhendisyenn): “Güney Amerika’da karteller adamı öldürmeye geliyorlar fakat adam zekice bir hamle yapıyor. Çok haber gördüm, böylesini ilk kez görüyorum..”

 

Muhbir (@ajans_muhbir): “Güney Amerika’dan olduğu tahmin edilen görüntülerde, peşine düşen silahlı çeteden kaçan şahsın enteresan saklanma yöntemiyle başarıya ulaşması, çete mensuplarının IQ ortalamasını ve görme yetisini sorgulattı…”

 

DarkWeb Haber (@Darkwebhaber): “Peşine düşen silahlı çeteden kaçan şahsın saklanma yöntemi ‘yok artık’ dedirtti.”

 

 

 

Bir erkeğin saldırgan grubun elinden duvarın kenarına uzanarak kurtulduğu görülen video (üzerindeki filigrandan da anlaşılacağı üzere) “Beiby calle Tv” adlı Kolombiyalı içerik üreticisi profil tarafından sahnelenen bir “skeç”.

 

 

 

Suikaste gelenlerin elinden duvarın dibine uzanarak kurtulan kişinin ilgi çekici videosunu paylaşan Kolombiyalı sayfanın ilgili paylaşıma yapılan yorumlara ironik yanıtlar verdiği görülüyor.

 

 

 

Bahsi geçen sayfada benzer nitelikte skeçlerin paylaşıldığı görülüyor.

 

 

 

Yorumunuzu yazınız...