ABD’de otobüste hamak kurup içine giren bir yolcunun şoförün itirazı üzerine “‘Hamak yasak’ tabelası nerede?” diyerek kendini savunduğu iddiasıyla paylaşılan video bir SKEÇ

 

 

Sosyal medya platformlarında içerik paylaşan haberimsi profiller, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) bir yolcunun otobüse hamak kurduğu, şoförün kendisine tepki göstermesinin ardından hamağın yasak olduğuna yönelik bir uyarının bulunmadığı yanıtını verdiği iddiasıyla bir video dolaşıma sokuldu.

 

Gerçek bir hadiseye ait olduğu iddiasıyla sunulan bahsi geçen video:

 


 

Onedio, Mavikadin.com, Muhbir, 23 Derece, VoW, GaGa, Kulis TV, Medyanın 50 Tonu, Anlık, Hassas Haberler ve Journo Turk gibi profillerden paylaşım örnekleri:

 

Mavikadin.com: “Amerika’da bir otobüs yolcusu, sıra dışı bir olayla dikkatleri üzerine çekti. Bir yolcu, Amerika’da bir otobüste hamak kurup içine girdi. Bu beklenmedik manzara karşısında şaşıran şoför duruma itiraz edince ise olanlar oldu. Yolcu, şoförün müdahalesine karşı çıkarak, otobüste hamak kurmanın yasak olduğunu belirten bir tabela olmadığını iddia ederek kendini savundu. Otobüste hamak kurup sallandı Otobüs içerisinde yaşanan bu tartışma, diğer yolcular arasında da şaşkınlığa neden oldu.”

 

Onedio (@onediocom): “Amerika’da otobüste hamak kurup içine giren bir yolcu, şoförün itirazı üzerine “Hamak yasak tabelası nerede?” diyerek kendini savundu.”

 

 

 

otobuse-hamak-kurup

 

“Otobüse hamak kuran yolcu” videosu gerçek bir hadise değil, aslında bir skeç.

 

 

 

Otobüse hamak gerip içine yatan erkeğin görüldüğü video, sosyal medya hesaplarında mizansen içerikler paylaşan Lexi ve Ocean adlı şahıslara ait.

 

otobus-hamak

 

Söz konusu video, 1 Mayıs 2024 tarihinde “Lexi and Ocean” adlı Facebook profilinde “skeç” olduğu notuyla paylaşılmış:

 

“Guy brings hammock on public bus (skit)

(skit) Guy brings hammock on public bus This video was made for entertainment purposes only we’re really excited to share our puzzles and lives with everyone here on Facebook”

 

“Adam halk otobüsüne hamak getirdi (skeç)

(skeç) Adam halk otobüsüne hamak getirdi Bu video sadece eğlence amaçlı yapıldı, yapbozlarımızı ve hayatlarımızı Facebook’ta herkesle paylaşacağımız için gerçekten heyecanlıyız”

 


Yorumunuzu yazınız...