ABD’de 4 yıldır bir çiftçinin mahsullerini çalıp güvenlik kamerasının karşısında yediği iddiasıyla görüntüleri paylaşılan “Chunk The Groundhog” adlı köstebeğe değineceğiz…

 


 

 

“Çiftçiyle dalga geçen köstebek” temalı paylaşımlardan örnekler:

 

Conflict (@ConflictTR): ” ABD’nin Delaware eyaletinde Chunk isimli bir köstebek, yaklaşık 4 yıldır bir çiftçinin mahsullerini çalıp güvenlik kamerasının karşısında yiyor.”

 

 

Biliyor Muydunuz (@bilio_muydunuz): “Bu köstebek, yaklaşık 4 yıldır bir çiftçinin mahsullerini çalıp güvenlik kamerasının karşısında yiyor. Çiftçi kendisine isim bile takmış artık :))”

 

Belgesel Dünyası (@belgeseIdunyasi): “ABD’nin Delaware eyaletinde Chunk isimli bir köstebek, yaklaşık 4 yıldır bir çiftçinin mahsullerini çalıp güvenlik kamerasının karşısında yiyor.”

 

kostebek-guvenlik-kamerasi-karsisinda

 

Aktarılanın aksine köstebeğin bahçeden çaldığı ürünleri adeta nispet yapar gibi kamera karşısına geçerek yemesi gibi bir durum yok.

 

Bahsi geçen köstebeğin hikâyesi, ABD’nin Delaware eyaletinde bir bahçıvanın ektiği meyve ve sebzelerin azaldığını fark ettiği bahçesine kamera yerleştirmesiyle başlamış.

 

“Chunk” adını verdiği köstebeğin bahçesine girişine ilk başta sinirlenen bahçıvan, çit gibi önlemlerin işe yaramamasının ardından Chunk ve ailesi için ayrı bir bahçe hazırlamış (Yani Köstebek Chunk artık hırsızlık yapmıyor, kendisi için dikilenleri yiyor).

 

Bahçenin nimetlerinden faydalanan köstebeğin görüntülerinin yayılmasının ardından Jeff. adlı bahçıvan köstebeğin öyküsünü sosyal medya hesaplarında yayınladı.

 

 

 

Chunk’ın adına (Facebook, Twitter, Instagram, Youtube gibi) platformlarda açılan hesaplarda bahçeye yaptığı ziyaretlerden görüntüler aktarılıyor:

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

The Dodo (@thedodo)’in paylaştığı bir gönderi

 

 

Hatta Chunk’ın resminin basılı olduğu kıyafetler de satışa sunulmuş.

 

Yorumunuzu yazınız...