Videoda, nasıl kurtulacağını anlatmak için bataklığa giren adamın kendi ölümünü kayda aldığı iddiası doğru değil

 

Sosyal medya platformlarında dolaşıma sokulan bir video, bataklıktan nasıl kurtulacağına dair bir eğitim hazırlamak için bataklığa giren kişinin kendi ölümünü filme aldığı anı yansıttığı iddiasıyla sunulmuş.

 

Bahsi geçen video:

 


 

Söz konusu videoyu bataklıktan nasıl kurtulacağını anlatırken boğulan kişinin görüntülendiği iddiasıyla sunan paylaşımlardan örnekler:

 

Our Daily Scene (@ourdailyscene): “”Bataklıktan nasıl kurtuluruz?” adlı çalışmayı yapmak için kendini bataklıkta videoya alan kişinin son çırpınışları ve maalesef başarısız oluşu.”

 

batakliktan-nasil-kurtuluruz

 

Muhbir (@ajans_muhbir): “Nasıl kurtulacağını anlatmak için bataklığa giren adam, kendi ölümünü kayda aldı.”

 

bataklikta-bogulmasini-kayda-aldi

 

Hassas Medya (@hassasmedyalar): “Görüntü yurtdışından. Bir adam, “bataklıktan nasıl kurutunur?” adlı bir video çekmek için kamerayı hazırladı ve bataklığa atladı, daha sonra kendi ölümünü kayda aldığını öğrendi.”

 

Dijital Nabız (@DijitalNabiz): “Bataklıktan nasıl kurtulacağını anlatmak için bataklığa giren adam, kendi ölümünü kayda aldı.”

 

 

 

Görüntünün nasıl kurtulacağını anlatmak için bataklığa giren adamın kendi ölümünü kayda aldığı ana ait olduğu iddiası doğru değil.

Bataklığa tamamen batan ve nefes almakta güçlük çeken kişi aslında görüntüde ölmemiş.

Videoda görülen kişinin kimliğini tespit edemedik. Ancak, “Bataklık Adamı” anlamına gelen “Boggy Man” mahlasını kullandığı anlaşılıyor.

“Bataklık Adam”ın “Bataklık Hayranları” (“Quicksand Fans”) adlı forumda mesaj yazmaya devam ettiği görülüyor.

 

bataklik-adam

 

Söz konusu bataklık müptelâsı zevatın bataklık konusunda (adeta) uzmanlaşmış YouTube kanalında boğulup öldüğü sanılan görüntünün devamını paylaşmış.

 

bataklikta-boguldugu-sanilan

 

Bataklıkta boğulma fetişi sahibi bu ilginç insanın YouTube’de bataklıkta çamurun içine batıp sonradan çıktığı anın kayda alındığı farklı birçok görüntüsü mevcut.

 

 

“Brerf0x” ve “pxehooq” adlı Youtube kanallarında yayınlanan farklı bataklıkta boğulma mizanseni içeren görüntülere aşağıdaki bağlantılar vasıtasıyla ulaşabilirsiniz:

 

 

Benzer görüntüler için Youtube’deki Grzegorz Lech’ün “Bataklık” (“Quicksand“) ya da MuddyFoxxo müstear isimli kullanıcının “Mud/Quicksand“adlı listelerine göz atabilirsiniz.

 

 

Yorumunuzu yazınız...