Takvim Gazetesi Ata Demirer’in Koronavirüs Salgını Nedeniyle Kendisini Bozcaada’da Karantinaya Aldığı Yönünde Uydurma Haber Yayınlamış

Koronavirüs salgını nedeniyle ünlüler de kendilerini evlerinde tecrit ettiği için magazin haberi sıkıntısı çeken Takvim Gazetesi editörleri hayal güçlerini konuşturmayı sürdürmüş. Takvim, İstanbul’da tecrit altındaki Ata Demirer’in Bozcaada’da karantina altında olduğuna dair uydurma bir haber yayınlamış.

Takvim 4 Nisan 2020 tarihli “Komedyen Ata Demirer ve sevgilisi Alara Bozbey bu kez de kalpleri ısıttı! Yaşlı komşularının ihtiyaçlarını karşılıyor…” başlıklı haberinden ilgili asparagas bölümler şöyle:

“Türkiye’nin en başarılı komedyenlerinden Ata Demirer’den örnek davranış. 47 yaşındaki sanatçı, Coronavirüs salgını nedeniyle oyuncu sevgilisi Alara Bozbey ile kendisini herkes gibi karantinaya aldı. Demirer, Bozcaada’daki evinden çıkmazken sadece çok acil ihtiyaçları için karaya yani Geyikli Kasabası’na gidiyor.

Bozcaada’da birçok yaşlı komşusu olan başarılı komedyen, onlar için seferber olmuş durumda… Komşularının alışveriş gibi temel ihtiyaçlarını karşılayan Ata Demirer, sık sık evlerine giderek de yaşlı komşularını kontrol ediyor. Başarılı komedyen, bu tavrıyla Bozcaada halkının gönlünü bir kez daha fethetti.”

 

takvim asparagas
Takvim 4 Nisan 2020 tarihli “Komedyen Ata Demirer ve sevgilisi Alara Bozbey bu kez de kalpleri ısıttı! Yaşlı komşularının ihtiyaçlarını karşılıyor…” başlıklı haberi

 

Ata Demirer, Takvim’in uydurma hikâyesini şöyle tekzip etmişti:

“22 gündür İstanbul’da ve evin içindeyim, rüyasını anlatıyor sanırım?”

 

Ata Demirer tekzip
Ata Demirer’in Takvim Gazetesinin haberini tekzip ettiği paylaşımı

 

Arşive kayıt düşülmesi amacıyla hazırladığımız bu yazıyı Ümit Erdem’in Takvim’in asparagasıyla ilgili yerinde tespitiyle kapatalım:

“”sadece çok acil ihtiyaçları için karaya gidiyor” demiş son cümlede. adam su samuru sanki suyun içinde yaşıyor sürekli. bozcaada da batık kent.”

 

 

 

Yorumunuzu yazınız...