Çin Halk Cumhuriyeti’nde Bir Restoranda Çalıştırılan Yapay Zekâlı Robotun Görüldüğü Sanılan Videoda Restoranın Sahibi Kadın Robot Gibi Davranırken Görüntülenmiş

Çin’de bir restoranda yapay zekâlı robotun çalıştırıldığı sanılan videoda aslında robotik tarzda dans ederek müşterilerine hizmet veren, restoranın sahibi Qin adlı kadın görülüyor.

 

 

Geçmişte, sosyal medyada gerçek sanılan robot montajlı videolara değinmiştik. Bu defa, gerçek bir robot sanılan “insan” videosunu ele alacağız.

 

Sosyal medyada bir video insansı bir görünüme ve davranışa sahip yapay zekâlı robotun Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki bir restoranda hizmet verdiği anı yansıttığı sanılarak paylaşılmış.

 

Bahsi geçen video şöyle:

 

 

“Robot taklidi yapan insanı” “yapay zekâlı robot” sanan paylaşım örnekleri:

 

Deniz (@SonnenscheinDnz): “Yeterince insan yok sanki, bir de robot garson yapmışlar”

 

 

mehmetk (@mehmetxtrk): “BUNLAR ROBOT MI, YOKSA ROBOT GİBİ OLAN İNSANLAR MI? Bunu kendimize sormamız gerektiği gerçeği bile korkutucu.”

 

 

Yiğit (@yigitech): “Gerçek insan mı robot mu? #YapayZeka”

 

Turhan Bozkurt (@TurhanBozkurTV): ” Çin restoranında robot garsonlar mesaiye başladı.”

 

Robotların hareket kabiliyetini, algılama yeteneğini ve zeka düzeyini geliştirmeye yönelik çalışmalar sürdürülüyor.

Son dönemde insansı robot çalışmalarında ivmelenme yaşansa da (ülkemizde ve farklı ülkelerde restoranlarda servis veren basit robotlar görülse de) insan benzeri hareketlere, konuşma ve algılama yeteneğine sahip videodaki gibi bir robot henüz geliştirilebilmiş değil.

Videoda humanoid / yapay zekâlı robot sanılan kişi bir insan.

Yapay zekâlı robotun çalıştırıldığı sanılan restoranda aslında robot gibi davranan restoranın sahibi görülüyor.

Chongquing şehrinde bulunan restoranında robotik tarzda dans ederek müşterilerine hizmet veren Qin adlı kadın aynı zamanda profesyonel bir sokak dansçısı.

Robot benzeri hareketleriyle dikkat çeken yapay zekâlı bir robot sanılan Qin’in farklı videoları sosyal ağlarda paylaşılmış:

 

 

@user8618773353018A high-tech robot that can do any housework for only $3,000. .高科技的机器人,会做任何家务♬ 原声 – 美美丫头

 

Yorumunuzu yazınız...