Netflix Sex Education’ın yeni sezon tanıtımı için Arjantin’deki tarihî dikilitaşa dev prezervatifi CGI ile yerleştirmiş

 

Başrollerinde Asa Butterfield, Dan Levy, Thaddea Graham, Lisa McGrillis, Marie Reuther ve Ncuti Gatwa’nın yer aldığı Sex Education adlı dizinin final sezonu bölümleri Netflix’te yayınlandı.

 

 

Sex Education, Netflix’te yayınlanan bir İngiliz komedi-drama dizisidir. Cinsel yönelim, cinsel kimlik, cinsel sağlık, cinsel istismar ve cinsel şiddet konularını işlemektedir. Dizinin tabuları yıkmak ve gençlere cinsellik hakkında doğru ve sağlıklı bilgiler vermek amacıyla çekildiği belirtilmektedir. Sex Education, cinsellik konusunda çekingen ve özgüvensiz bir genç olan Otis Milburn’ün hikâyesini konu edinmektedir. Terapist olan annesi sayesinde cinsellik hakkında bilgili olan Otis, okulunda cinsel sorunları olan diğer öğrencilere danışmanlık yapmaya başlar ve okulun popüler kızı Maeve ile birlikte “Sex Clinic” adında gizli bir terapi hizmeti sunmaya başlar. Ve dizi ilerler…

 

Bu süreçte ünlü komedi-drama dizinin yeni sezonunun tanıtımı için Netflix’in Arjantin’deki tarihi dikilitaşa devasa bir prezervatif yerleştirildiği belirtilerek bir videonun haber profillerinde paylaşıldığı görüldü.

 

Bahsi geçen video:

 


 

Örnek paylaşım:

 

23 Derece (@yirmiucderece): ” Netflix, Sex Education dizisinin dördüncü sezonunu, Buenos Aires’teki dikilitaşa taktığı dev bir prezervatifle duyurdu.”

 

netflix-sex-education-buenos-aires

 

Videonun Netflix’in Sex Education dizisinin final sezonunu, Buenos Aires’teki tarihî dikilitaşa takılan dev bir prezervatif görüntüsüyle duyurduğu iddiası doğru; ancak, yayınlanan görüntüdeki prezervatif bilgisayar üretimli imgeleme” (“computer-generated imagery” – CGI) desteğiyle görsel efektle yerleştirilmiş.

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’teki tarihî eser dikilitaşa CGI ile oluşturulan prezervatif Sex Education’ın yeni ve final sezonun tanıtımı ile cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve istenmeyen gebeliklerin önlenmesi amacıyla prezervatif kullanımı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla takılmış.

 

Yorumunuzu yazınız...