Yapıştırıcıyı kayganlaştırıcı zannederek kullanan çiftin hastaneye kaldırıldığı anı yansıttığı iddiasıyla paylaşılan görüntü Polonya’dan bir dizideki kurgu sahneden alıntı

Yanlış İddia

 

Cinsel ilişki esnasında yanlışlıkla kayganlaştırıcı yerine hızlı yapıştırıcı kullanan çiftin hastaneye yapışık vaziyette götürülmek zorunda kaldıkları iddiasıyla bir video yeniden sosyal medya platformlarında paylaşılmaya başlandı.

 

“Kayganlaştırıcı yerine yanlışlıkla Japon yapıştırıcısı süren bir çift” gibi ifadelerle paylaşılan video şöyle:

 


Videoyu hatalı söylemle aktaran paylaşımlar şöyle örneklenebilir:

 

R E M (@REM__BEN): “Yapıştırıcıyı kayganlaştırıcı zanneden süper zeka çift hastaneye kaldırılmış “

 

ZOR (@siyabenderr): “Günün fıkra gibi haberi Kayganlaştırıcı süreceğine yapıştırıcı süren çift hastaneye kaldırılmış”

 

Biliyor Muydunuz (@bilio_muydunuz): “Çok fena ‍♂️ Yapıştırıcıyı kayganlaştırıcı zannederek kullanan çift hastaneye kaldırıldı…”

 

yapistiriciyi-kayganlastirici-zannederek-kullanan

 

absürt olaylar (@absurtolaylar): “Kayganlaştırıcı süreceğine yapıştırıcı süren çift, hastaneye kaldırılmış.”

 

 

 

Görüntü 2019 yılında da viral şekilde aynı iddia ile paylaşılmıştı (Görüntü 2019 yılında bekar Rus bir erkekle evli bir kadının seks yaparken kilitlendikleri iddiasıyla da servis edilmiş).

 

 

 

 

Ancak bu aktarımların aksine, yapıştırıcıyı kayganlaştırıcı zannederek kullanan çiftin hastaneye kaldırıldığı anı yansıttığı iddiasıyla paylaşılan görüntü Polonya’dan bir dizideki kurgu sahneden alıntı.

 

 

Video, kayganlaştırıcı ile yapıştırıcıyı karıştıran çiftin görüntüsü olduğu iddiasıyla 2023 yılında Türkçe şarkılar eşliğinde tekrar dolaşıma sokulmuş.

Bir çiftin misyoner pozisyonunda sedyede hastaneye getirildiği görüntü ne Türkiye’den ne gerçek.

Video, Polonya televizyon kanalı TVN tarafından yayınlanan Szpital adlı dizideki bir sahneden alıntı.

2013 yılından itibaren hafta içi 5 gün yayınlanan, Türkçe “hastane” anlamına gelen “Szpital” adlı kurgu belgesel türündeki dizideki bahsi geçen sahne 2019 yılında yayınlanmış.

Dizideki ilgili sahnede 40 yaşlarında boşanmış bir erkeğin kızının 18 yaşındaki arkadaşlarından biriyle cinsel ilişki yaşarken kızı tarafından yatakta yakalandıklarını düşünerek paniğe kapılmaları nedeniyle yapışık kalmaları ve acil servise kaldırılmaları konu edilmiş.

 

kayganlastirici-yerine-yapistirici-kullanan-cift

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=IP1GJbnJoB0

 

 

(Tıbbî doku yapıştırıcı dışında) (Hareketsiz ve basınçlı ortamda işlev kazanan) Kimyasal yapıştırıcıların hareket hâlindeki iki canlı dokuyu videodaki gibi birbirine yapıştırması olası görünmüyor.

 

Öte yandan, prezervatif ya da kayganlaştırıcı yerine yapıştırıcı kullanmak, sevişen çiftlerin birbirine yapışmasını sağlamasa da her iki kişinin sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Örneğin, Hindistan’nın Ahmedabad kentinde yaşayan Salman Mirza adlı şahsın 2021 yılı Haziran ayında eski nişanlısıyla gitti otelde üzerinde prezervatif olmadığı için cinsel ilişki sırasında korunmak amacıyla cinsel organına epoksi reçine (endüstriyel alanlarda kullanılan yapıştırıcı) sürdükten sonra yaşamını yitirdiği basına yansımıştı.

 

Cinsel ilişki sırasında partnerlerin birbiriyle yapışık kaldığı vakalara rastlanabiliyor.

Cinsel birleşme sırasında kadının vajina kaslarının kasılması, böylece penisi kenetlemesi ve penisin vajinadan çıkışını engellemesi durumu “penis captivus” olarak nitelenmektedir.

Latince “penis tutsağı” anlamına gelen “penis captivus”, cinsel birleşme sırasında meydana gelebilecek nadir ve ve çoğu zaman geçici bir sorundur.

Cinsel ilişki sırasında vajinal kasların kasılması ve sıkışması sonucu penisin vajinadan çıkarılmasının zorlaştığı veya imkansız hale geldiği, tbbî yardım almanın gerekebileceği bu nadir durum çiftlerin paniklemesine veya rahatsız olmasına neden olabilir. Ancak çoğu durumda, kaslar zamanla gevşeyerek penisin vajinadan çıkmasına izin verir ve bu durum kendi kendine çözülür.

 

1 Yorum

  1. malumatfurusorg Reply

    İlgili yorum yanlışlıkla silindi ancak İsmail Canbulat Bey düzeltmesini yapan okura bu vesileyle teşekkürlerimizi sunalım istedik…

Yorumunuzu yazınız...