Düğün eğlencesinde damadın arkadaşı tarafından silahla vurulduğu görüntü 30 Ağustos 2023 günü Ürdün’ün Ma’an kentinde kaydedilmiş

 

Arap kıyafetli bir Arap’ın eğlencede dans ederken silahıyla arkadaşını vurduğu görüntü olduğu notuyla bir videonun sosyal medya platformlarında paylaşıldığı görülüyor.

 

Bahsi geçen video:

 


 

Eğlencede arkadaşını silah ile vuran şahsın videosunu aktaran paylaşım örnekleri:

 

Conflict (@ConflictTR): ” Dans esnasında arkadaşını silah ile kafasından vuran şahıs, dansına hiçbir şey olmamış gibi devam etti.”

 

arkadasini-silahla-vuran

 

GaGa (@GaGa_HABER): “Dans sırasında arkadaşını silahla kafasından vuran şahıs, dansına hiçbir şey olmamış gibi devam etti.”

 

Görüntünün dans ederken bir şahsın arkadaşını silahla vurduğu anı yansıttığı aktarımı doğru.

Video 30 Ağustos 2023 günü Ürdün’ün Ma’an kentinde bir düğün eğlencesinde kaydedilmiş.

“Damat hamamı” adı verilen düğün eğlencesine katılan konuklardan biri makinalı tüfekle vurduğu (Doğu Amman Müdürlüğü’nde polis memuru olarak görev yapan) Hamza Al-Fanatsa (حمزة الفناطسة) adlı damat adayının ölümüne sebep olmuş.

Kalbine ve akciğerlerine isabet eden mermi ile yaralanan damat adayı kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmiş.

Yapılan otopside ölüm nedeninin, ateşli merminin sağdan omuza ve göğüs boşluğunun duvarına girmesi sonucu oluşan kan şoku olduğu ve mermi yolu boyunca kalp ve akciğerlerde yırtılmaya yol açtığı tespit edilmiş.

Tüfeğiyle göğsünden vurduğu damadın ölümüne neden olan Bedir Zaid El Aqayla (بدر زيد العقايلة) adlı şahıs, kasten adam öldürme ve gereksiz yere ateş etme suçlamasıyla tutuklanmış.

 

Ürdün basınında bahsi geçen görüntü şu ifadelerle aktarılmış:

“Kutlama sırasında silahla vurulan genç damat, düğünden önce yanlışlıkla öldürüldü

 

AMMAN — Kamu Güvenliği Müdürlüğü sözcüsü Ma’an Valiliği’nde düğün öncesi kutlamalar sırasında kurşunla yaralanan bir kişinin 30 Ağustos Çarşamba günü hastaneye kaldırıldığını söyledi

Ne yazık ki birey kısa bir süre sonra vefat etti. Sartawi, saldırganın yakalandığını, yapılan incelemeler sonucunda kullanılan silaha da el konulduğunu doğruladı. Çarşamba günü, Ma’an şehrinde yirmili yaşlarındaki genç bir adam, akrabalarının düzenlediği bir kutlama sırasında (Damat Hamamı/حمام العريس) kazara göğsünden vurularak öldürüldü. Ma’an Devlet Hastanesi müdürü Waleed Al-Rawad’a göre bu olay, genç adam yaklaşan düğününü kutlarken meydana geldi . Gelini haberi duyduğunda güzellik salonundaydı.”

 

Müstakbel eşinin ölüm haberini güzellik salonunda hazırlanırken alan Samar Elyan adlı acılı gelin, nişanlısı ile birlikte yaşayacağı eve taşınmak üzere dışarı çıkarılan eşyalarının videosunu “Yastıklarımı ver, ben de evden çıktım, hayatıma veda etmedim” sözlerini içeren Arapça şarkı eşliğinde Instagram profilinde paylaşmış.

 


Yorumunuzu yazınız...