Güney Amerika’da bir kadını rehin alan adamın keskin nişancı tarafından kafasından tek kurşunla vurularak etkisiz hale getirildiği ana ait olduğu sanılan video Propriedade adlı filmden bir sahne

 

Güney Amerika’dan bir ülkede bir kadını rehin alan erkeğin keskin nişancı tarafından başından vurularak etkisiz hâle getirildiği ana ait sanılan görüntü sosyal medyada birçok profil tarafından gerçek sanılarak paylaşıldı.

 

Rehin aldığı kadının başına silah doğrultan mürtehinin sniper ateşiyle kafasından vurularak mevta olduğu görülen video şöyle:

 


 

 

Videoyu gerçek bir hadiseye ait kayıt olduğu iddiasıyla sunan paylaşımlardan örnekler:

 

Serkan Tanyildizi (@srkntnyldz) & Özel Birlikler (@ozelbirlikler): “⚠️ Güney Amerika’da bir kadını rehin alan adam keskin nişancı tarafından kafasından tek kurşunla vurularak etkisiz hale getirildi.”

 

keskin-nisanci-kafasindan-vurdu

 

 

 

Keskin nişancı ateşiyle kadını rehin alan şahsın öldürüldüğü sanılan video aslında “Propriedade” adlı filmden bir sahne.

 

sniper-kafasindan-vurdu

 

Daniel Bandeira’nın senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği 2023 Brezilya yapımı korku ve gerilim türündeki filmin fragmanının başlangıcında ilgili sahne görülebiliyor:

 

 

Adı geçen filmin konusu şöyle özetlenmiş:

“Yaşadığı olayların ardından sakinleşmek için zamana ihtiyacı olan bir kadın, bu amaçla ailesinin çiftliğine gider. Ancak bu sırada çiftlikte çalışan işçiler ayaklanır ve araziyi işgal eder. Kadın, işçilerin isyanından korunmak için kendini zırhlı arabasına kilitler.

 

Yorumunuzu yazınız...