Gerçek Bir Uçuştan Olduğu Sanılan Uçak Koltuğunu Tekmeleyen Çocuğa ve Annesine Tepki Gösteren Yolcunun Görüldüğü Video Beverly Hills Comedy Team Tarafından Hazırlanan Bir Mizansen

 

Uçakta bir çocuğun önündeki koltuğu durmadan tekmeleyerek diğer yolcuları rahatsız ettiği, koltuğu tekmelenen erkek yolcunun çocuğun annesi ile sözlü münakaşa ettiği görüntü sosyal medyada gerçek sanılarak paylaşıldı.

 

 

Gerçek bir hadise sanılarak tepki gösterilen video:

 

 

Ülkemizden sosyal medya kullanıcıları da videoda uçak koltuğuna vurarak rahatsızlık veren çocuğa ve annesine tepki gösterdi.

 

mirkan (@mirkovich_):

“bakamayacaksanız çocuk yapmayın. kontrol edemeyecekseniz çocuğunuzu kalabalığa sokmayın. sizin çocuğunuzun keyfi için kimse böyle saçmalıklara katlanmak zorunda değil.”

 

 

Kaan Yılancıoğlu: “Çocuğu uçakta koltuğunu tekmeleyen bir kadını kibarca uyarsan ve sana şu şekilde davransa ne yapardın? Eğer cevabın varsa bu ülkede yaşayabilirsin yoksa işin çok zor .. Alalım fikirleri 👇”

 

Özgün Emre Koç (@ozgunemrek):

“Böyle yetiştirilen, toplum nedir, özgürlük nedir, kişisel alan nedir, sınır nedir bilmeden büyüyen çocuklar ileride hepimizin başına farklı biçimlerde bela oluyor. Çocuklar kültür ve toplumla tanışana kadar çok yetenekli primatlardır. Öyle kalamazlar.”

“Benim annem tek bir bakışıyla durdururdu beni. İyi ki de durdururdu.”

“Arkadaşlar, videonun kurgu olup olmaması gerçekten ama gerçekten hiçbir şey ifade etmiyor. Bu tür olaylar hayatımızın bir parçası. İlk kez mi karşılaşıyorsunuz bu ölçüsüzlükle nedir? Kurgu da kurgu…”

 

ucakta-koltuk-tekmeleyen-cocuk

 

Söz konusu videoda uçakta oğlu rahatsızlık veren Afrikalı Amerikalı anne ile önlerinde oturan çift arasında şu diyalogun geçtiği duyuluyor:

– You need to learn how to be a mom / Nasıl anne olunacağını öğrenmelisin. Hey buddy you having fun? / Hey dostum eğleniyor musun?

– I mean sorry he is a little boy. You know he’s trying to keep him occupied on a plane for three hours. / Üzgünüm o küçük bir çocuk. Onu uçakta üç saat oyalamaya çalıştığını biliyorsun.

– I understand, we’are just trying to relax and get to our destination. / Anlıyorum, sadece rahatlamaya ve hedefimize ulaşmaya çalışıyoruz.

– I understand. Alright. He’ll stop in a sec. He is a kid. / Anladım. Peki. Bir saniye içinde duracak. O bir çocuk.

– You got a lot of energy, don’t you? / Çok enerjin var, değil mi?

– I’m sorry you kinda get your kid under control? / Üzgünüm, çocuğunu kontrol altına alır mısınız?

– I mean have you ever had a kid on a plane for 3 hours? What would you do? / Yani senin hiç 3 saat uçakta çocuğun oldu mu? Sen ne yapardın?

– If that was my kid, he would be behaving. / O benim çocuğum olsaydı, terbiyeli davranırdı.

– He is behaving. Definitely behaving. / Terbiyeli davranıyor. Kesinlikle davranıyor.

– Doesn’t seem like. I don’t think you passed on good manners / Öyle görünmüyor. Terbiyeli davranışı öğrettiğini düşünmüyorum.

– I definitely passed on good manners. / Kesinlikle görgü kurallarını öğrettim.

– I’m gonna need you to turn around. / Önünüze dönmenizi rica ediyorum.

– I feel like I’m on a roller coaster. Hey buddy is there anyway you stop maybe kicking the seat? / Kendimi hız treninde gibi hissediyorum. Hey dostum, yine de koltuğu tekmelemeyi bırakır mısın?

– Don’t talk to my son. Talk to me. / Oğlumla konuşma. Benimle konuş.

– Have you considered reading a motherhood book? / Annelik kitabı okumayı düşündünüz mü?

– Now you are overstepping your bounderies. And you really starting to piss me off. / Artık haddinizi aşıyorsunuz. Ve beni gerçekten kızdırmaya başladın.

– You’re overstepping my bounderies by letting your kid. / Çocuğuna izin vererek sınırlarımı aşıyorsun.

– No my kid is just fine. Turn around. / Hayır, çocuğum gayet iyi. Önüne dön.

– Can you lower your voice a little bit? / Sesini biraz alçaltabilir misin?

– No I don’t need to lower anything. / Hayır, hiçbir şeyi düşürmeme gerek yok.

– I was asking you nicely and I was asking your son nicely. / Sana kibarca soruyordum ve oğluna kibarca soruyordum.

– Both you all together are. First of all your husband is disrespectful. / İkiniz de öylesiniz. Öncelikle eşiniz saygısız.

– Do not point at my husband. / Kocamı işaret etme.

– Ok I’l point you that. / Tamam, sana işaret edeceğim.

– I’ll tell you what’s disrespectful. The way you are talking to us right now is really disrecpectful. / Neyin saygısızlık olduğunu söyleyeyim. Şu anda bizimle konuşma şeklin gerçekten saygısızca.

– And the way that you turned around and talk to my son and you talking about reading a book. / Ve arkanı dönüp oğlumla konuşman ve kitap okumaktan bahsetmen.

– Yeah. / Evet.

– You read a book. / Bir kitap oku.

– You read a book and then maybe you would’t be entertaining back here. / Sen Bir kitap okusan o zaman belki burada eğlenemezsin.

– Maybe you should join a mother’s group and maybe get some, you need to learn how to be a mom. / Belki de bir anneler grubuna katılmalısın ve belki biraz almalısın, nasıl anne olunacağını öğrenmelisin.

 

Bahsi geçen video “Beverly Hills Komedi Ekibi” (“Beverly Hills Comedy Team”) adlı mizahî içerik üreten grubun kurgusu.

 

 

Video, 11 Ağustos 2023 günü Facebook’ta “Adam bekâr anneyle uçakta kavga ediyor” (“Man picks fight with single mother on plane”) başlığıyla paylaşılmış.

 

 

Beverly Hills Comedy Team adlı profilin açıklama kısmında “aptalca videolar çektikleri” “Hey, ben Taylor! Bunlar benim arkadaşlarım. saçma sapan videolar çekiyoruz” (“Hey, I’m Taylor! These are my friends. We make silly videos 🙂“) ifadeleriyle aktarılmış.

 

ucakta-koltuk-tekmeleme-kavgasi

 

Yorumunuzu yazınız...