Frederick Taylor Gates, Bill Gates’in Dedesi Değil

Yanlış İddia

 

Bill Gates’in Frederick Taylor Gates’in torunu olduğuna dair yanlış iddiayı içeren paylaşım örnekleri şöyle sunulabilir:

 

“Gates ve Rockefeller ailelerinin işbirliği 1900’lu yıllara dayanmaktadır. Bill Gates’in dedesi Frederick Taylor Gates, John D.Rockefeller’in akıl hocası hemde ortağıdır. Küresel ifsatta bu kadar içli dışlı olmalarına şaşırmamalı.

➡️ Çin’e yatırımlarıda 1900’lü yıllarda başlamış”

 

bill-gatesin-dedesi-frederick-taylor-gates

 

“ŞEYTAN GATES’İN KARANLIK GEÇMİŞİ/1 Billgates’in Dedesi Rockfeller’in ortağı. Rockefeller ailesinin dünya nüfusunun azaltılmasına olan ilgisi, David Rockefeller’in 1994 yılında Birleşmiş Milletler’de yaptığı konuşma ve dünya nüfusunun azaltılması ile başlamaz, Sanger ve ABD’ye mali desteği ile babası John D. Rockefeller Jr’a kadar uzanır. Doğum kontrol hareketi ve Planlı Ebeveynlik derneği. John D. Rockfeller ile Süleyman Demirel’in de bu konu hakkında konuşması var. Neyse konumuza dönelim. Bill’in babası William Gates, aynı zamanda John Rockefeller Jr.’ın eski işbirlikçisi Frederick Taylor Gates’in (1853-1929) oğlu, uzun bir süre Planned Parenthood(Planlı ebeveynlik) yönetim kurulundaydı. Kitabın geri kalan kısımda medya desteğini aldılar. Tüm medya Billgates’in ağzından çıkacak söze bakar diyor. Malum denek sıvısını kullandıklarını anlatıyor.

Kaynak: Nicola Bizzi e Matteo Martini, operazione Corona colpo di stato globale”

 

 

Bill Gates’in dedesi Frederick Taylor Gates değil.

Frederick Taylor Gates ile torunu olduğu ileri sürülen Bill Gates arasında bir akrabalık bağı bulunmuyor. Sadece soyadları aynı.

28 Ekim 1955 doğumlu Bill Gates (William Henry Gates III), William H. Gates ve Mary Maxwell Gates çiftinin çocuğu.

Bill Gates’in annesi Mary A. Maxwell Gates‘in annesinin ve babasının isimleri ve Adelle Thompson Maxwell (1903–1987)  ve James Willard Maxwell (1901–1960). Babası William Henry Gates II ise William Henry Gates (1891–1969) ve Lillian Elizabeth Rice Gates’in (1891–1966) oğlu.

Bill Gates’in kişisel internet sitesinde, dedesi olduğu sanılan “Frederick Taylor Gates” hakkında bir atfa yer verilmediği görülüyor.

ABD’li Baptist din adamı ve sanayici Frederick Taylor Gates (22 Temmuz 1853 – 6 Şubat 1929) John D. Rockefeller’ın (1839 – 1937) danışmanlığını üstlenmişti. Rockefeller Vakfı’nın kuruluşunda rol önemli rol oynadığı belirtilen Frederick Taylor Gates’in 7 çocuğu arasında William ya da Mary adında biri bulunmuyor.

 

Frederick Taylor Gates
Frederick Taylor Gates

 

Özetle, Bill Gates‘in Frederick Taylor Gates adında bir dedesi bulunmuyor.

 

bill gates asi olurken
Bill Gates

 

Gates ve Rockefeller ailelerinin işbirliğinin iddia edildiği gibi 1900’lü yıllara dayandığına dair de bir delil bulunmuyor.

Öte yandan, Gates ve Rockefeller vakıflarının farklı projelerde işbirliği yaptığı biliniyor.

Örneğin, Rockefeller Vakfı ve Bill ve Melinda Gates Vakfı, Afrika’da tarım alanında yatırımlar vasıtasıyla yoksulluğu azaltma odaklı Afrika’da Yeşil Devrim İttifakı’nın (Alliance for a Green Revolution in Africa (AGRA)) oluşturulması sürecinde 2006 yılında işbirliği yapmış.

 

Bill Gates ile Frederick Taylor Gates’in akraba olmadığı hususuna Check Your Fact de değinmişti.

 

Yorumunuzu yazınız...