Videonun Endonezya’da Blue Beam Projesi İle Göğe Mehdi ya da Melek Görüntüsünün Yansıtıldığı Anı Yansıttığı İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

“Blue Beam” (“Mavi Işık”) projesi ile gökyüzüne sunî projeksiyonlar yansıtıldığı iddiasıyla, konuyla bir alâkası bulunmayan dijital tasarımların sosyal medyada paylaşıldığı görülüyor.

 

 

Gökyüzüne mehdi görüntüsünün yansıtıldığı iddiasıyla paylaşılan video da bunlardan biri…

Videoyu Blue Beam ile ilişkilendiren paylaşım örnekleri:

 

“Mehdi Görüntüsü Provaları Başladı Bu görüntü Endonezeya’dan, onu görenler tekbir getiriyor Uydurma Tek Dünya Dini, Yeni Dünya Düzeninin temelidir. Aptal insanları bu dinde toplamak için Mehdi görüntüsünü eş zamanlı olarak dünyanın her yerinde gösterecekler”

 

mehdi goruntusu

 

NASA ve BM’nin ileri teknolojileriyle gökyüzünde simülasyonlar üretip Deccal ile işbirliği içinde etkiledikleri insanları tek bir din altında birleştireceği, böylelikle yeni dünya düzeni için gerekli kontrolün sağlanacağı yönünde kurgular içeren Blue Beam projesi ile videonun bir ilgisi bulunmuyor.

Video gökyüzüne yansıtılan mehdi görüntüsünü içermiyor.

Görüntü, sadece bir dijital tasarım.

Tekbir getiren kişilerin sesleri sonradan eklenmiş.

Videonun kaynağı, oluşturduğu benzer dijital içerikleriyle tanınan Jessen Carlos adlı tasarımcı.

 

jessen carlos

 

Jessen Carlos, Instagram ve TikTok profillerinde bahse konu videosunu “#melekler #melekler #isa #gizem” etiketleriyle ve “sanat” notuyla 2020 yılı Mayıs ayında paylaşmıştı.

 

 

@jessencarlos

Anjo aparição, arte @jessencarlos #angels #anjos #jesus #misterio

♬ som original – Jessen Carlos

 

Carlos, gökyüzünde meleklerin bulutlar arasında görüldüğü benzer birçok dijital tasarım hazırlayıp sosyal medyada paylaşmıştı.

 

 

2020 yılında gerçek sanılarak sosyal medyada paylaşılan gökyüzüne doğru uzanan el şeklinde bulutu yansıtan video kaydı da Jessen Carlos’un tasarımıydı (Video hakkındaki ilgili incelememize göz atabilirsiniz).

 

 

Yine, 2020 yılında gökyüzünde uzaylı görüldüğü iddiasıyla paylaşılan, animasyon içeren video da blue beam projesi ile ilişkilendirilerek paylaşılmış.

 

 

İLAVE: Videoyu paylaşan kişinin yorumu:

“Bunun, Jessen Carlos’un dijital tasarımının olup olmasının hiçbir önemi yoktur, ben zaten videodan ziyade onun verdiği mesaj üzerinde durdum. Buna benzer bir çok video var. Amaç, şuur altına Mesih-Mehdi imajını yerleştirmektir. Payalştığın yazının yazarı, konuyu tam kavrayamamıştır”

 

Yorumunuzu yazınız...