Videoda Türkleri Çok Sevdiğini Söyleyen Kişi Rus Değil

 

Sosyal medyada, sözlüklerde ve internet forumlarında bir Rus kızının Türkler hakkında sevgi dolu söylemlerde bulunduğu sanılarak paylaşılan video şu şekilde:

 

 

Trolleme içeren videoda geçen ifadeler şöyle:

Merhaba Türkler ben yabancıyım. Nereli olduğum önemli değil. Söylemek istediğim bir sey var. Türkleri çok seviyorum. Çünkü ben hep Türklerde, Youtube’da geziyorum. Youtube’da geziyorum Türklerde gezmiyorum. Youtube’da bakıyorum reaction yapan kanallar izliyorum Türk şarkılarına. Ve altında Türkler hep mutlu. Çok seviniyorlar. Hep bilinsin bilinmek istiyorlar onlar. Bir laf var. ‘Türkün Türkten başka dostu yoktur’ diye. Bu doğru değil Türkler. Siz istiyorsunuz başka dostunuz olsun istiyorsunuz. Ama bir türlü olamıyor. İşte bence üzülmeyin. Çünkü ben sizi çok seviyorum. Bu gece rahat uyuyun. Allah rahatlık versin. Selamun aleyküm. …. koyayım. Ahahaha.”

 

Videonun kaynağı “noklayev” uzantılı profil bir Rus’a ait değil.

Eda adlı kullanıcı, “noklayev” uzantılı sosyal medya hesaplarında bahse konu videosunu paylaşmış ve gelen tepki içerikli bazı yorumlara “şaka yaptığı” yanıtını vermişti.

 

 

@noklayev

♬ original sound – ædæ

 

Videosuna verilen yanıtları “sağ olun türkler 😌😌🙏🏻🙏🏻 sevgimiz karşılıklı..” notuyla paylaşmıştı.

 

https://twitter.com/noklayev/status/1577589192879751171

 

Ekşi Sözlük’te açılan başlıkta videosunu gerçek sanan yazarlara ise “sevgili kutsal bilgi kaynakları elimde uygun fiyata bir köprü var” notuyla yanıt vermişti.

 

 

Eda, daha önce “yoğurtsuz ayran tarifi” içerikli videosu ile sosyal medyada gündeme gelmişti.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=M3rIDn2ORrQ

 

Yorumunuzu yazınız...