PAPAZINPİLAVI

 

Başlangıçta özet geçelim: Erdal Beşikçioğlu’nun Twitter hesabı “papazınpilavı“dır.

 

papazinpilavi twitter

 

Erdal Beşikçioğlu’nun Instagram profili de “papazinpilavi” uzantılı.

 

papazinpilavi instagram

İLAVE: Etimesgut Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu siyasete atıldıktan sonra @erdalbeskcioglu uzantılı hesabı kullanmaya başladı. Kendisini taklit eden 4892940125 ID’li @ErdalBesikci06 uzantılı hesap SAHTE.

 

erdal-besikcioglu-twitter-x

 

 

2014 yılında Erdal Beşikçioğlu’nun Twitter’da kendi adıyla açılan (“BesikciogluErdl” ve “erdalbeskcioglu” gibi uzantılı) sahte hesapların, kendine ait profilden daha çok kişi tarafından takip edildiği basına yansımıştı.

Kendi adına açılan sahte hesaplara dava açacağını açıklayan Beşikçoğlu şu açıklamayı yapmıştı:

Erdal Beşikçioğlu’nun resmi Twitter hesabı ‘papazinpilavi’dır ve tek hesabı budur. Erdal Beşikçioğlu adına açılan diğer hesapların tamamı sahte hesaptır. Bu hesaplar ve ilgililer hakkında avukatımız gerekli yasal işlemleri başlatmıştır”

Beşikçioğlu, 2013 yılında konuk olduğu bir radyo programında da şahsi Twitter hesabının “papazinpilavi” uzantılı olduğunu belirtmişti.

Erdal Beşikçioğlu’nun ajansı Icon Talent, @papazinpilavı uzantılı profilin Beşikçioğlu’nun resmi hesabı olduğunu doğrulamıştı.

2014 yılı Haziran ayında Ankara’da gözaltına alındığı iddia edilen Erdal Beşikçioğlu, @papazinpilavi adlı kişisel hesabından “Gözaltı durumları doğru değil… Endişeye gerek yok…” notuyla kendi fotoğrafını paylaşmıştı.

 

erdal besikcioglu gozalti dogru degil

 

Behzat Ç. adlı dizide ‘Hayalet’ karakterini canlandıran İnanç Konukçu, Twitter’da yaptığı paylaşımlarda başrol oyuncusu Erdal Beşikçioğlu’nu suçlayarak ünlü oyuncunun bir açıklama yapmasını isterken de “papazinpilavi” hesabına atıf yapmıştı. Konukçu, Behzat Ç. dizisine dair yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Arkadaşlar Behzat Ç. yok…. var ise de bundan sonra benim için yok. Evet ben inanç konukçu. Sevgi ve saygı ile, iyi yıllar”

“Benden ötürü mü? Senden ötürü mü? Sayın beşikçioğlu, çık bir açıklama yap! İnsanların ekmeğiyle ben oynamadım de! @papazinpilavi Çok emeğin var! Bittim de! Tükendim de! Bişey de lütfen! @BluTV”

 

inanc konukcu behzat c aciklamasi

 

İnanç Konukçu’nun bu paylaşımına “Erdal Beşikçioğlu’nun beceriksizliği yüzünden Behzat Ç. bitti zaten bu dizi tekrardan başlamamalıydı 6 sene sonra yapılan dizinin kadrosu değişmiş, senaryosu değişmiş, yapımcısı değişmiş, dizi tv de değil dizinin bel kemiği olan Harun yok hiç başlamamalıydı bu dizi hatırası kalsaydı” yorumunda bulunan sosyal medya kullanıcısına Erdal Beşikçioğlu “o kadar doğru kiyanıtını vermişti.

 

o kadar dogru ki

 

Beşikçioğlu, kendi adını kullanan sahte profilin muhalif paylaşımlarına bir sosyal medya kullanıcısının “Fazla yazma beşikçi, dizini yayından kaldirmasinlar sonra. Zira dizi sonrası pek yazmaz oldun!” yorumunu “Bir daha bak iyi bak” cümlesiyle yanıtlamıştı.

Twitter’da birçok kullanıcının Erdal Beşikçioğlu’nun gerçek Twitter hesabının (“erdalbesikci06” değil) “papazinpilavi” uzantılı olduğu yönünde uyarıda bulunduğu görülüyor.

 

Erdal Beşikçioğlu’na Ait Sanılan Tweetler

 

ErdalBesikci06” uzantılı profilden atılan 1 Haziran 2021 ve 8 Haziran 2022 tarihlerine ait akaryakıt fiyatlarını içeren görsellerle “verdiniz yetkiyi, gördünüz etkiyi” ifadesini taşıyan tweet sosyal medyada yoğun etkileşim almıştı.

 

verdiniz yetkiyi gordunuz etkiyi

 

ErdalBesikci06 uzantılı sahte hesap daha önce, BluTV’de yayınlanmaya başladıktan sonra final yaparak son bulan sevilen dizi için “Behzat Ç geri dönüyor. Gelişmeler saat 21.00’da…” tweetini paylaşmıştı. Hâliyle bu paylaşım da gerçek çıkmadı.

 

behzat c geri donuyor

 

Yine aynı profilin hayat pahalılığından şikayet eden “ekonomi harika” eleştirisini barındıran tweeti Erdal Beşikçioğlu’na ait sanılmıştı.

 

erdal besikcioglu sahte hesap ekonomi

 

2013 yılında Gezi Protestoları sürecinde E_Besikcioglu uzantılı profilden atılan “Şu an Ankara, İstanbul’un abisi gibi… Küçük kardeş dayak yemiş, abisi gelmiş küçük kardeş eve kaçmış, abi tek başına kavga ediyor” tweeti de Erdal Beşikçioğlu’na ait zannedilerek paylaşılmıştı.

 

erdal besikcioglu ankara istanbul eylem

 

Yorumunuzu yazınız...