Sosyal Medyada Sibel Üresin’e Ait Olduğu Sanılarak Paylaşılan Annesinin Tecavüzcülerinin Müslüman Olması Öğüdünde Bulunduğu ve Rüyasında Hz. Muhammed’i Gördüğü Yönündeki Tweetler Kendisini Taklit Eden Sahte Bir Profilden Atılmış

 

Muhafazakar kesime yaşam koçluğu yapan ve geçmişte din ve cinsellik üzerine yaptığı yorumlarla gündeme gelen Sibel Üresin‘e ait sanılan bazı paylaşımlar son günlerde sosyal medyada yaygın şekilde paylaşılmaya başladı.

Sibel Üresin’i taklit eden sahte profilden yapılan annesinin kendisine tecavüz edenlerin Müslüman olmasına dikkat etmesi gerektiği yönündeki tavsiyesini aktaran paylaşım şöyleydi:

“Annem hep bana şöyle derdi; ‘kızım hiçbir zaman dinsizlerle arkadaş olma tecavüze uğrasan bile tecavüz edenler müslüman olsun, çünkü bir dinsizle ilişkiye girmek büyük günahtır’ annemin bu dediklerini hiç unutmam”

 

sibel üresin tecavüz
Sibel Üresin’i taklit eden profilden atılan tweet

 

İçeriği ne kadar absürt olursa olsun bu tweeti gerçek sanıp binlerce takipçisiyle paylaşan bazı sosyal medya kullanıcıları olmuştu.

 

sibel üresin taklit hesap
Sibel Üresin’i taklit eden profilden atılan tweeti gerçek sanan paylaşım

 

Sosyal medyada “ses getiren” bahse konu sahte profilden yapılan tek paylaşım bu değildi.

Bazı internet siteleri ve sosyal medya kullanıcıları tarafından gerçek sanılan anılan sahte profilin Sibel Üresin’in rüyasında Hz. Muhammed’i gördüğünü belirttiğini aktaran paylaşım ise şu şekildeydi:

“3 gün Peygamber efendimizi rüyamda gördüm öyle uzaktan bana bakıyordu sonra birden başını havaya kaldırdı, ayet gelmişti ve yanıma geldi “Allah benimle olmanı istiyor” dedi. O kadar mutlu oldum ki… Sabah uyandığımda ağlıyordum herhalde mutluluktandı.”

 

sibel üresin peygamber
Sibel Üresin’i taklit eden profilden atılan tweet

 

Halbuki, sosyal medyada Sibel Üresin’e ait olduğu sanılarak paylaşılan annesinin tecavüzcülerinin müslüman olması öğüdünde bulunduğu ve rüyasında Hz. Muhammed’i gördüğü yönündeki tweetler, kendisini taklit eden “sibeluresinn” uzantılı sahte bir profile ait.

Hâlihazırda anılan sahte profilin Twitter tarafından askıya alınmış vaziyette olduğu anlaşılmaktadır.

 

sibel üresin parodi
Sibel Üresin’i taklit eden hesap Twitter tarafından askıya alınmış

 

Sibel Üresin’in Twitter profilinin “uresin_sibel” uzantılı olduğu ve aktarılan yönde bir paylaşım içermediği görülmektedir.

 

sibel üresin twitter
Sibel Üresin’in Twitter profili

 

 

Yorumunuzu yazınız...