Erdal Beşikçioğlu’nun İstanbul Taksim’de Gezi Parkı Eylemlerinde Görüntülendiği Sanılan Fotoğraf Ankara’da Kaydedilmiş

 

Behzat Ç. karakterini canlandıran ünlü oyuncu Erdal Beşikçioğlu’nun 2013 yılında Ankara’da düzenlenen Gezi Parkı protestoları esnasında, dizide Akbaba karakterini canlandıran Berkan Şal ile birlikte Kızılay ve Meşrutiyet Caddesi çevresinde görüntülendiği fotoğraf İstanbul’da kaydedildiği iddiasıyla paylaşılıyor (Onedio ise fotoğrafı 2015 yılına zamanlamıştı).

 

erdal besikcioglu behzat c gezi

 

Erdal Beşikçioğlu, Twitter hesabından fotoğrafı Taksim’de kaydedildiği iddiasıyla aktaran ilgili paylaşıma “Düdük makarnası… Orası Ankara. Gelde bir Anıtkabire götüreyim seni. Sevabına iki dua et temizle içini. Bu kafa çürütür seni…yanıtını vermişti.

 

erdal besikcioglu gezi

 

Protestolar esnasında yayın yapan Tayfun Talipoğlu’nun kadrajına giren Erdal Beşikçioğlu, “Müthiş bir halk hareketi. Taksim’deki olayların devamı niteliğinde bir olay. Bu genç insanların istedikleri tek bir şey var. Özgürlükleri. Yaşam özgürlükleri.” ifadelerini kullanmıştı.

 

tayfun talipoglu erdal besikcioglu

 

 

Radyo ODTÜ’de yayınlanan programa katılan Beşikçioğlu, “Gençleri sokağa döken olayları, sanatçılar olarak yakından gözlemlemek istedik ve biz de gençlerin arasında bulunduk” yorumunda bulunmuştu.

 

erdal besikcioglu behzat c gezi

Mevzular Açık Mikrofon Y.S.Ö. programına katılan CHP Etimesgut Belediye Başkan Adayı Erdal Beşikçioğlu, “Uyuşturucu tedavisi alıyor musunuz?” sorusuna “Bana uyuşturucu satma davası açtılar, sonra uyuşturucu kullanmaya çevirdiler. Gezi’ye katılmamın faturasıydı, kumpastı. Annem 6 ayda kahrından gitti. Böyle bir şey hiçbir zaman olmadı.” yanıtını verdi.

 


 

Yorumunuzu yazınız...