Zerrin Özer’in TRT’nin Siyah Beyaz Yayın Yaptığı Yıllarda Yayınlanan Gönül Şarkısı Klibinde Dans Eden Erkek Şahsın Erdal Beşikçioğlu Olduğu İddiası Doğru Değil

Yanlış İddia

 

Bugünkü konumuz, 2013 yılında haber sitelerinde, internet forumlarında ve sosyal medyada yayılan bir asparagas: “Zerrin Özer’in 1979 yılında TRT ekranlarında Gönül adlı şarkısını seslendirirken yanında dans eden kişinin ünlü aktör Erdal Beşikçioğlu olduğu iddiası.

TRT’nin siyah-beyaz yıllarında Zerrin Özer’in Gönül şarkısını seslendirdiği kayıt şu şekildeydi:

 

 

Canlandırdığı Behzat Ç. rolü ile tanınan Erdal Beşikçioğlu’nun yıllar önce Zerrin Özer’in Gönül şarkısının klibinde oynadığı iddiası sosyal medyada büyük ilgi görmüştü.

 

erdal beşikçioğlu zerrin özer'in klibinde oynadı iddiası

 

“Erdal Beşikçioğlu Zerrin Özer’in klibinde dans etmiş” ya da “‘Behzat Ç.’yi hiç böyle dans ederken gördünüz mü?” gibi başlıklarla bu asılsız iddiaya yer veren haber metinlerinde şu ifadelerin yer aldığı görülmüştü:

Yazar Emrah Serbes’in polisiye romanlarından uyarlanan TV dizisi ve sinema filmlerinin kahramanı komiser Erdal Beşikçioğlu nam-ı diğer Behzat Ç. dans görüntüleriyle herkesi şaşırttı.

 

Yer aldığı dizi ve filmlerde Ankara havası oynayan Beşikçioğlu’nun aynı zamanda bir dansçı olduğunu ve bir zamanlar Zerrin Özer’in Gönül adlı şarkısına çektiği klipte dans ettiğini biliyor muydunuz?

 

İşte ‘Behzat Ç.’de Ankara havası oynayan Beşikçioğlu’nun bir başka dans performansını sergilediği o klip…

 

behzat c zerrin özet klibi

 

“Zerrin Özer’in Gönül adlı parçasının klibinde hunharca dans eden adam” olarak nitelenen dansçı, her ne kadar benzerlik arz etse de Erdal Beşikçioğlu olamaz. Çünkü, Zerrin Özer’in Gönül’ü seslendirdiği TRT’nin siyah beyaz yayın yaptığı 1979 yılında Erdal Beşikçioğlu 9 yaşındaydı.

 

behzat ç zerrin özer

 

zerrin özer gönül klibi

 

zerrin özer gönül klibi

 

Söz ve bestesi Orhan Gencebay’a ait olan Gönül adlı parça Zerrin Özer’in 1979 yılında çıkardığı “Gönül – Yaman Olurum” adlı 45’liğinde yer almıştı.

 

zerrin özer gönül yaman olurum

 

gönül söz yazarı

 

 

Erdal Beşikçioğlu, konuyla ilgili bir paylaşıma Twitter profilinden “Ben o tarihte ilkokul 5 gidiyordum be güzel kardeşim…yanıtını vermişti.

 

o tarihte ilkokula gidiyordum

 

İLAVE: Zerrin Özer’in Gönül adlı şarkısının klibinde dans eden kişinin adı Nayman Canku’dur.

 

1 Yorum

Yorumunuzu yazınız...