ABD Başkanı Joe Biden’ın 17 Ocak 2020’de Küba’nın Guantanamo bölgesinde 77 yaşında öldüğü, Arlington Ulusal Mezarlığı’na defnedildiği ve yerine dublörünün geçtiği iddiası UYDURMA
 

 

Bir iddia ne kadar absürt olursa olsun, inananı çıkabilir.

 

Bu durumun son örneğine ABD Başkanı Joe Biden’ın 2020 yılında öldüğü, ABD’nin Virginia eyaletinde bulunan Arlington Mezarlığı’na gömüldüğü, yerine dublörünün geçtiği palavrasında karşılaştık.

 

“Uydurma” iddiayı “gerçek” gibi sunan paylaşımlardan örnekler:

 

Alpaslan Düven (@DuvenAlpaslan): “Joseph Robinette Biden Jr. 17 Ocak 2020’de Küba’nın Guantanamo bölgesinde 77 yaşında öldü… Arlington National Cemetery’de defnedildi”

 

Mustafa Kurnaz (@Heyula_Frekans): “Jo Biden 77 yaşında 2020 yılında aslında ölmüş. Yerine dublörü veya klonu geçti dediğimiz vakit komplo diyenler vardı. Jo Biden Arlington Ulusal Mezarlığındaki mezar numarası.”

 

joe-biden-oldu-yerine-dubloru-gecti

 

INANNA (@ninova5): “Joseph Robinette Biden Jr. Küba Guantanamo da öldü. Arlington National Cemetery’de Nisan 1980’de İran’daki Amerikalı rehineleri kurtarmak için gizli görev olan Kartal Pençesi Operasyonu’nu protesto??? etmek için istifa eden Cyrus Roberts Vance’nin yanına gömüldü.”

 

 

 

Joe Biden’ın öldüğü, Arlington’a gömüldüğü ve yerine dublörünün geçirdiği iddiası uydurma.

Joe Biden’ın Arlington Ulusal Mezarlığı’na gömüldüğüne dair delil olarak sunulan görsel, Findagrave.com’da “Dan the Chickenman” müstear isimli kullanıcı tarafından 15 Mart 2024 tarihinde oluşturulan “Joseph Robinette Biden Jr.” adına oluşturulan sahte bir ölüm ilanı.

 

joe-biden-sahte-olum-ilani

Sahte ölüm ilanında şu metin paylaşılmış:

“İflas eden ABD şirketinin başkanı olarak bilinmeyen bir tarihte #13818 (insan kaçakçılığı, insanlığa karşı suçlar) ve #13848 (seçim hırsızlığı) kararnameleri uyarınca Amerikan halkına ihanetten idam edildi. Cenaze töreni 20 Ocak 2021’de 3 top selamı, açılış töreni kisvesi altında yapıldı. Daha sonraki tarihlerde CIC Donald J. Trump, Joe’nun “vurulduğunu”, “hayatta olduğunu bilmediğini” belirterek gerçeği ima etti ve benzer şekilde Joe’nun halledildiğini ve gittiğini bize bildirdi. Joe’nun torunu Naomi Biden, büyükbaba Joe’nun 2018’de öldüğünü iddia ederken Snopes, onun yalan söylediğini iddia ediyor. Yakın ailenin bileceğini düşünürdüm! Biden yönetiminin şu anki görünümü, federal hükümetin devamı olarak Trump’ın 13961 numaralı başkanlık kararnamesinin bir ürünüyken, gerçek hükümet (Trump yönetimi) 2020’nin başlarında şu anda devam eden bir “federal misyon”a girişti.

Bu adamın babası WEF’in kurulmasına yardım etti ve WEF’in hedefleri değiştirildiğinde suikasta kurban gitti”

 

Türkçemize ismi “mezarlık bul” olarak çevrilebilecek “Findagrave.com” adlı internet sitesi “gönüllü katkıları” ile ilerliyor.

Adı geçen internet sitesinde herhangi bir kullanıcı ünlüler adına sahte mezarlık, anıt, ölüm ilanı oluşturabiliyor.

Findagrave.com’un sıkça sorulan sorular bölümünde herhangi bir kişinin siteye ekleme yapabileceği şu ifadelerle aktarılmış:

“Bir Mezar Bul gönüllü bir projedir. İnsanlar bir mezarlığa yürüyerek ve fotoğraf çekerek, ölüm ilanlarından, diğer kayıtlardan veya aile üyeleri hakkında sahip oldukları bilgilerden siteye bilgi eklerler. Belirli bir mezarlığa gömülenlerin tümüne sahip olmayabiliriz, yalnızca insanların eklediği mezarlara sahip olabiliriz. Sitede birini bulamıyorsanız, bunun nedeni muhtemelen henüz kimsenin onu eklememiş olmasıdır.

Birinin defin bilgisini biliyorsanız ana sayfadaki “Anıt Ekle” butonuna tıklayarak o kişi için bir anıt oluşturabilirsiniz. Anıt oluşturulduktan sonra “Fotoğraf İste” butonuna tıklayarak anıt için fotoğraf talep edebilirsiniz. Bölgede gönüllülerimiz varsa onlara talebinizi bildireceğiz.”

 

Geçmişte Joe Biden’ın aslında uzaylı ya da reptilian olduğu yönündeki iddialara da değinmiştik.

 

ABD Başkanı Joe Biden’ın Reptilian, Uzaylı ya da Robot Olduğu İddiasıyla Paylaşılan Görüntüler

 

 

Yorumunuzu yazınız...