ABD Başkanı Joe Biden’ın aslında uzaylı ya da reptilian olduğu iddiasıyla üzerinde oynanmış bir videonun sosyal medyada paylaşıldığı görülüyor.

 

Birol Alkan:

“Joe Biden tek başına komplo teorisidir. Reptilian mı? Robot mu? Uzaylı mı?”

 

joe-biden-robot-uzayli

 

6 Ocak 2021 tarihinde ABD Kongre Binası’na düzenlenen saldırının üzerinden iki yıl geçmesi nedeniyle 7 Ocak 2023 tarihinde düzenlenen anma etkinliğinde konuşma yaptığı videoda Başkan Biden’ın yüz hatları tahrif edilmiş.

 


Dijital müdahale içeren videoda Joe Biden’ın gözleri kısılmış, burnu uzatılıp buruşturulmuş, yüzü de biraz şişirilmiş.

 

joe-biden-reptilian

 

7 Ocak 2023 tarihli konuşmasına ait orijinal canlı yayınlar ve diğer klipler incelendiğinde, sosyal medyada paylaşılan videoda Joe Biden’ın yüzünün çarpıtılmış bir şekilde gösterildiği anlaşılabilir.

 

 

Joe Biden daha önce, 2020 ABD Başkanlık seçimleri öncesinde Donald Trump ile yaptığı münazara esnasında sol bileğinde takılı kahverengi tespihin hareketi nedeniyle reptilian sanılmıştı.

 

Melih Resul: “Dostlarım hayırlı akşamlar, bugun izlediğim en ilginç videolardan biriydi.. abd başkanının bir reptilan olduğu söyleniyor. Reptilan nedir diye soranlar Google dan ufacık bir araştırma yapabilir. Bende ilerleyen günlerde detaylı bir video çekeceğim bu konuyla ilgili. Yorumlarınızı bekliyorum.”

 

Volkan Çelik: “Reptilian videoları serilerimize devam ediyoruz, yine garip bir görüntü ve yine söz konusu Amerikan başkanları. Joe Biden reptilian mı ? Trump ile kürsüde konuşurken inanılmaz bir hareket yapıyor ve kameralar kaydediyor. “

 

 

Video, Biden – Trump arasında 2020 başkanlık seçimleri öncesinde yapılan ilk tartışmadan.

 

biden-trump-munazara

 

Söz konusu münazaradan ilgili an aşağıdaki bağlantıdaki kayıtta 57:18’den itibaren izlenebilir:

 

 

Joe Biden’ın sol bileğinde görülen cisim, 2015 yılından beyin kanamasından ötürü yaşamını yitiren oğlu Beau Biden’ın anısına taktığı tespih (rosary beads) (Bahsi geçen tespih, daha önce mikrofon da sanılmış).

 

joe biden tespih

joe-biden-tespihi

 

Joe Biden, oğluna ait bu tespihi, vefatından bu yana kolunda taşıdığını belirtmişti.

 

 

Biden’ın Meksika Başkanı Andrés Manuel López Obrador’a tespihi takma nedenini söylediği an aşağıdaki kayıtta 1:41’den itibaren izlenebilir.

 

 

David Icke tarafından ortaya atılan “reptilian ırk” ya da “kertenkele insan” olarak adlandırılan uydurma söylem, insan görünümlü kertenkele benzeri sürüngen insanların şekil değiştirerek gezegenimizde varlıklarını sürdürdüğünü saçmalamaktadır.

 

İLAVE: Saçmalamada yeni zirve (Yossi Kohen mizahını hatırlatan) Joe Biden’ın yerine robot geçirildiği iddiasıyla kırılmış görünüyor.

 

joe-biden-robot

 

Yorumunuzu yazınız...