Cep Telefonu Elinden Alındığı İçin 12 Yaşındaki Çocuğun Eve Zarar Verdiği İddiasıyla Paylaşılan Videodaki Yıkım, Zihin Hastalığı Kaynaklı Öfke Nöbeti Sonucu Oluşmuş

 

12 yaşındaki çocuğun annesinin cep telefonunu almasının ardından tüm evi mahvettiği iddiasıyla paylaşılan video 2022 yılı Eylül ayında dolaşıma girmiş.

 

Evin mutfağının, oturma odasının, yatak odalarının ve banyosunun tamamen darmadağın edildiğinin görüldüğü video şu şekilde:

 


 

 

Granit tezgaha zarar verildiği, aynaların parçalandığı, duvarlarda deliklerin açıldığı, dizüstü bilgisayarın mahvedildiği, tuvaletin kırıldığı görülen videoyu yanlış aktarımla sunan paylaşımlardan örnekler:

 

Serkan Tanyildizi (@srkntnyldz): “12 yaşındaki bir çocuk annesi telefonunu elinden alınca evi bu hale getirmiş!”

 


 

 

ZAM Haber (@ZAMajans): “12 yaşındaki bir çocuk annesi telefonunu elinden alınca evi bu hale getirmiş!”

 

telefonu-alininca-evi-dagitan

 

Ahmet Maranki (@maranki): “12 yaşında annesi akıl ve ruh sağlığını zararlı diye telefonu elinden alıyor sonuçebeveynler Aklınıza şu gelmesin‼️ ben çocuğumun elinden telefonunu almıyimbize de böyle yapmasın diye‼️bunu yapan yarın sizlerede zarar verebilir mal için sizi de keser⁉️”

 

telefonu-alininca-evi-mahveden

 

Videoda görülen hasara, telefonu elinden alınan 12 yaşındaki bir çocuk değil, kriz geçiren 15 yaşındaki akıl hastası bir genç neden olmuş.

ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan 2 çocuk annesi kadın, 15 yaşındaki oğlunun zihinsel sorunlarının olduğunu, ilaçlarını almadığı süreçte girdiği öfke nöbeti esnasında evini mahvettiğini, bu durumun cep telefonunun elinden alınmasıyla ilgili olmadığını belirtmiş.

Videonun yayılmasının ardından evi mahvolan anne, 15 yaşındaki oğlunun 1.80 boyunda ve 122 kiloda olduğunu, zihinsel rahatsızlığının bulunduğunu ve eve verdiği hasarın cep telefonunun elinden alınması kaynaklı olmadığını belirttiği bir video paylaşmış:

 

 

 

Görüntüyü dolaşıma sokan sosyal medya kullanıcısı, kendisine yanlış bilgi verildiğini, evi darmadağın eden gencin zihinsel sorunu nedeniyle bu eyleme giriştiğini, öfke nöbetinin cep telefonuyla hiçbir ilgisi olmadığını açıklamış:

” hepinize merhaba. Bu videonun bu kadar patlamasını beklemiyordum ama çok şükür ki patladı. Az önce videodaki kadınla telefonda görüştüm. İlk paylaştığımda yanlış bilgilendirildim (en içten özürlerimi sunarım) Gerçek şu ki bu onun 15 yaşındaki oğlunun yaşadığı bir bölümün sonucuydu geçen hafta ilaçlarını bırakırken geçirmişti. Bu gerçekten üzücü ve talihsiz bir durum ve kız kardeşimizin yardımımıza ihtiyacı var! Bununla birlikte, en yakın arkadaşı, büyük zararların masraflarını karşılamak ve tekrar ayağa kalkmasına yardımcı olmak için bir gofundme oluşturdu. Öyleyse hadi yapalım!”

 

 

 

15 yaşındaki oğlu tarafından evindeki eşyalar yerle bir edilen anne için 11 Eylül 2022 günü açılan destek kampanyasında 36.250 ABD dolarlık bağış toplanmış.

“Annenin yardımına ihtiyacı var. Evi mahvoldu!” (“Mom in need of your help. House destroyed!“) başlığıyla yayımlanan bağış kampanyasının açıklama bölümünde şu ifadelere yer verilmiş:

“Merhaba, adım Anny. Bu gofund’u çaresizce yardıma ihtiyacı olan en iyi arkadaşım için oluşturuyorum. 5 yıl önce Florida’ya taşındı ve sahip olduğu her şeyi nakliye kamyonunda kaybetti. Daha sonra, yanında kaldığı aile oğlunun zihinsel sorunlarını çözemediği için iki çocuğuyla birlikte evsiz kaldı (bir süredir ilaçlarını almayı reddediyor ve bu da onun dengesiz olmasına neden oluyor). O zamandan beri istikrarlı bir yuvaya kavuştu ve kaybettiği her şeye kavuştu. Ne kadar ilerlediği konusunda Tanrı’ya çok gurur duyuyordu ve minnettardı.
Geçtiğimiz Cuma, oğlunun kontrolü kaybetmesini ve sahip olduğu ve uğruna çok çalıştığı her şeyi yok etmesini izlediği için hayatının en kötü günü olmasa da biriydi. Bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce ameliyata girdiği için onu durduracak gücü yoktu.
Evini yıkmak yetmezmiş gibi, kız kardeşini bir odaya kilitlediğinde ona fiziksel olarak da saldırdı. Yapabildiği tek şey yardım için bağırmaktı.
Kırılabilen ne varsa camları, tabakları, televizyonları, tabletleri, buzdolabını, iş aletlerini yok etti, hatta tezgah ve tuvalet bile kırıldı. Kişisel eşyalarındaki hasar zamanla telafi edilebilir, ancak en çok onarılması ve değiştirilmesi gereken şey apartmandaki hasar ve tahribat olacaktır. Bu yüzden size ulaşıyorum.
Not: Lütfen paranın herhangi bir miktarının çok küçük olduğunu düşünmeyin. Maddi olarak yardım edemiyorsanız lütfen onu ve ailesini dualarınızda tutun.
Hasarın ciddiyetini görebilmeniz için bazı resimler ekledim ancak site fotoğrafın tamamını yüklememe izin vermiyor.”

 

 

Yorumunuzu yazınız...