Anıtkabir’in Resmî Sosyal Medya Hesabı Bulunmuyor!

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarının yer aldığı Anıtkabir’in resmî sosyal medya hesabı olduğu iddiasıyla açılan profillere muhtemelen denk gelmiş olabilirsiniz. Anıtkabir Müzesi ismini kullanarak Anıtkabir’in resmi hesabı olduğu iddiasıyla açılan bu tip profillerin bir örneği şu bağlantı vasıtasıyla görülebilir.

Ancak, bahse konu iddiaya sahip sosyal medya profillerinin hepsi sahte. Anıtkabir’in resmî bir sosyal medya hesabı yok!

Anıtkabir’e ait resmi sosyal medya hesabının bulunmadığı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından duyuruldu.

TSK’nın resmî Twitter hesabından konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

“Cumhuriyetimizin kurucusu, Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı ‘Anıtkabir’ ismi kullanılarak sosyal medya hesaplarından ‘Anıtkabir Resmi Hesabıdır’ ifadesi ile faaliyetler yürütülmektedir. Anıtkabir’in resmi sosyal medya hesabı bulunmamaktadır.”

 

TSK'nın Anıtkabir'in Resmî Sosyal Medya Hesabı Hakkında Yaptığı Açıklama
TSK’nın Anıtkabir’in Resmî Sosyal Medya Hesabı Hakkında Yaptığı Açıklama

 

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Anıtkabir Komutanlığı’nın sosyal medya hesapları bulunmadığı ve açılmış hesapların sahte olduğu şöyle belirtilmişti:

“Anıtkabir Komutanlığımızın sosyal medya hesapları bulunmamaktadır. Açılmış hesaplar ise sahtedir. Anıtkabir ile ilgili her türlü bilgiye ‘https://anitkabir.tsk.tr’ adresinden ulaşabilir, 360 derece sanal tur yapabilir, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.”

 

anirkabir sosyal medya

 

Özetle, Anıtkabir’in resmi sosyal medya hesabı olduğu iddiasıyla açılan hesaplar sahte. Anıtkabir’in sadece, “http://www.anitkabir.tsk.tr/” adresinde faaliyette bulunan resmî internet sitesi bulunuyor.

 

Yorumunuzu yazınız...