Ahmet Hakan “Binmeyeceğim” Dediği Cumhurbaşkanının Uçağına Bindi

Ahmet Hakan, “Dönmek üzerine bir manifesto” başlıklı yazısında “Tayyip Erdoğan’ın ya da Ahmet Davutoğlu’nun uçağına asla ve kata binmeyeceğim” demesinin üzerinden 3 yıl geçtikten sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uçağına bindi.

 

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Ahmet Hakan‘ın ismi anıldığında eşlik eden sıfatlara herkes aşikâr. Ahmet Hakan, kendisine atfedilen bu sıfatlardan birine dair Hürriyet Gazetesinde 15 Ocak 2016 tarihinde “Dönmek üzerine bir manifesto” başlıklı bir yazı da kaleme almıştı.

Bana “döndü” derler, bana “korktu” derler diye doğru bildiklerimi söylemekten asla çekinmeyeceğim” satırıyla başladığı yazısında Hakan, yapmayacağı bazı eylemleri sıralamıştı. Bu eylemler arasında “muktedirin uçağına binmek” de şu sözlerle sıralanmıştı:

"Tayyip Erdoğan’ın ya da Ahmet Davutoğlu’nun uçağına asla ve kata binmeyeceğim."

 

Ahmet Hakan'ın Hürriyet Gazetesinde 15 Ocak 2016 tarihinde yayınlanan "Dönmek üzerine bir manifesto" başlıklı bir yazısı
Ahmet Hakan’ın Hürriyet Gazetesinde 15 Ocak 2016 tarihinde yayınlanan “Dönmek üzerine bir manifesto” başlıklı bir yazısı

 

Ahmet Hakan 3 yıl önce yazdığı ismi gayet manidar gelen bu köşe yazısındaki taahhüdüne rağmen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Zirve Toplantısı’na katılmak ve resmî temaslarda bulunmak üzere Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya yaptığı uçuşta kendisine eşlik eden basın mensupları arasında yer aldı.

Ahmet Hakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bosna Hersek ziyaretinin ardından ülkemize dönüşte uçakta basın mensuplarıyla çektirdiği hatıra fotoğrafında poz verdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bosna Hersek ziyaretinden dönüşte basın mensuplarıyla çektirdiği hatıra fotoğrafı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bosna Hersek ziyaretinden dönüşte basın mensuplarıyla çektirdiği hatıra fotoğrafı

 

Ahmet Hakan, “Dönmek üzerine bir manifesto” başlıklı yazısında başlıklı yazısında verdiği “Tayyip Erdoğan’ın ya da Ahmet Davutoğlu’nun uçağına asla ve kata binmeyeceğim” sözünü tutmayarak kimseyi şaşırtmadı.

 

İlave: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya’daki Libya Konferansı dönüş uçakta basın mensuplarıyla yaptığı toplantıdan servis edilen fotoğrafta Ahmet Hakan’ı bulabilecek misiniz?

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya'daki Libya Konferansı dönüş uçağında basın mensuplarıyla toplantısından servis edilen fotoğrafta Ahmet Hakan

 

* Tespit ve görseller için Engin Bas‘a teşekkürlerimizle…

Yorumunuzu yazınız...