Bir Ramazan klasiği hâline gelen Nihat Hatipoğlu ile İftar ve Sahur Özel Programları, vatandaşların ibadetlerle ilgili sorduğu sorularla gündeme gelebiliyor.

ATV’de yayınlanan sahur programında vatandaşların sorularına cevap veren Nihat Hatipoğlu’na yöneltilen “Dünyada yaşam sona erip, insanlar başka gezegene gitmek zorunda kalırsa, hacca nasıl gideriz?” sorusu tekrar sosyal medyada gündeme gelmiş.

 

dunyada-yasam-sona-erip-baska-bir-gezegene-gitmek-zorunda-kalirsak

 

Nihat Hatipoğlu’na dünyada yaşamın sona ermesinin ardından başka bir gezegene göçen insanların nasıl hac ibadetini yerine getireceğinin sorulduğu doğru.

26 Nisan 2020 tarihli Nihat Hatipoğlu ile Sahur adlı programa bağlanan Aydın’dan Fatih adlı bir genç, Hatipoğlu’na, “Eğer bir gün dünyada yaşam biterse, insanoğlu yeni bir gezegene yerleştiğinde; İslam’ın şartlarından olan Hacca gitmek nasıl mümkün olacaktı?” sorusunu yöneltmişti.

Hatipoğlu, sosyal medyada da gündem olan soruya şu yanıtı vermişti:

“Şimdi eğer böyle bir şey olacaksa, tabii varsayım üzerinden konuşuyorsunuz. Bana göre öyle bir şey olmayacak. Çünkü bu gezegen üzerinde kıyamet kopacak. Bu gezegen üzerinde kıyamet kopunca da yolculuk fırsatı olmayacak. Yani öyle bir şey söz konusu olamaz. Hayat bu gezegende var, bu gezegende devam edecek. Diğer gezegenlerde bir hayat olup olmadığı ayrı bir tartışma konusu.”

 


Bahsi geçen programdan ilgili an aşağıdaki bağlantıdaki kayıttan 15.44’ten itibaren izlenebilir.

 

Yorumunuzu yazınız...