Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Kızı Feyza Erbaş’a Ait Olduğu İddiasıyla Paylaşılan Dans Videosunda Görülen Kişi Yağmur Adında Ankaralı Bir TikTok Kullanıcısı

Yanlış İddia

 

X / Twitter platformunun kullanıcılara etkileşim üzerinden ödeme yapmasıyla birlikte asılsız sansasyonel içeriklerin paylaşım sıklığında görülen artış artık vaka-i adiye hâlini aldı.

Bu süreçte, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kızına ait olduğu iddiasıyla bir dans videosu dolaşıma sokuldu.

Başka bir kişiye ait dans videosunu Ali Erbaş’ın kızı Feyza Erbaş’a ait olduğu iddiasıyla aktaran paylaşım örnekleri şu şekilde:

 

Medeni Ay (@firarmond): “Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kızı Feyza’ın eski bir videoyu sosyal medyada paylaşması gündem oldu!”

 

diyanet-isler-baskaninin-kizi-iddia

 

Dr. Esmeralda (@Esmeral42507697): “Ohaaaa lannnn ‼️ Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kızı Feyza’ın eski bir videosuymuş. “

 

VartoLu (@VartoluOzer_): “Sayin @DIBAliErbas bu sizin kızınız mı?”

 

Paylaşılan dans videosu Ali Erbaş’ın kızına ait değil.

 

 

Geçmişte Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında farklı birçok asılsız iddia servis edilmişti. Örneğin, Ali Erbaş’ın oğlunun alkol kadehiyle birlikte görüntülendiği iddiasıyla (başkasına ait) bir fotoğraf paylaşılmıştı. Bu iddiaya ilişkin incelemede Ali Erbaş’ın bir oğlunun bulunmadığı, 4 kız çocuğu sahibi olduğu aktarılmıştı. Bu defa, Erbaş’ın 4 kızından biri hedef alınmış.

Diyanet İşleri Başkanlığı Basın Birimi, videodaki kişinin Ali Erbaş’ın kızı olmadığını doğruladı.

Feyza Erbaş’a ait olduğu iddiasıyla dans videosu paylaşılan genç kadın Yağmur adında Ankara’da yaşayan bir TikTok kullanıcısı.

Videonun kaynağı TikTok’ta “Ankaralı Kardeşler” adlı “yaggzey” uzantılı 16 Temmuz 2023 günü yapılan paylaşım.

 

@yaggzey♬ orijinal ses – Müziğin Ritmiyiz


Bahsi geçen TikTok hesabına Yağmur ve Zeynep adlı 2 kardeşin görüntülerini paylaştığı anlaşılıyor.

 

ankarali-kardesler-yagmur-zeynep

 

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın İngilizce öğretmeni olan kızı Feyza Erbaş’ın (işbu yazı tarihi itibarıyla) bilinen kamuya açık bir sosyal medya hesabı bulunmuyor.

Feyza Erbaş’ın Instagram hesabının güncel profil fotoğrafında yüzü açık görülemese de, açık kaynaklara yansıyan fotoğrafları ile dans videosunun örtüşmediği anlaşılıyor.

 

ali-erbasin-kizi-feyza-erbas

 

Feyza Erbaş’ın 2023 yılı Temmuz ayında tatile giderken sosyal medyadan üç çocuğunun havaalanındaki fotoğrafını bugüne kadar 8 yaşındaki kızının 13, beş yaşındaki oğlunun ise 2 ülkeyi ziyaret ettiğini belirterek, 3 yaşındaki en küçük oğluna hitaben “Fasulyecim, yüro (Euro) 30 TL maalesef, cennet vatanımızda nereleri görebilirsen artık. Hiç sesini çıkarma.” notuyla paylaşması kamuoyunun dikkatini çekti.

 

Yorumunuzu yazınız...