Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın Katıldığı Yayında Zikrettiği 310 Milyon TL’lik Bağış, Camilerde Depremzedeler İçin Vatandaşlarca Yapılan Bağışı Yansıtıyor

 

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ili etkileyen iki deprem sonrası düzenlenen “Türkiye Tek Yürek” isimli yardım kampanyasına telefonla bağlanan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın zikrettiği bağış tutarının sosyal medyada yanlış aksettirildiği görülüyor.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay, Twitter’da yaptığı paylaşımda “Gerçekten merak ediyorum. Sen devlet memurusun. Nasıl 310 milyon lira bağışladın? @DIBAliErbas” sorusunu yöneltmiş ve eklemiş: “Yok senin paran değilse kimin parasını bağışladın?

 

diyanet-isleri-baskani-310-milyon-tl-bagisladi

 

Paylaşılan ekran görüntüsündeki “Diyanet İşleri Başkanı 310 Milyon TL Bağışladı” yazılı KJ yanıltıcı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın telefonla katıldığı canlı yayında bahsettiği AFAD’a aktarılacak 310 Milyon lira nakdi yardım, 10 Şubat 2023 günü camilerde toplanmış.

Ali Erbaş’ın şahsi olarak 3 maaşını bağışladığını açıklamıştı.

Katıldığı yayında DİB Başkanı Erbaş’ın sözleri şöyleydi:

“Milletimizin başı sağ olsun. Milletimize geçmiş olsun diyorum. Cenabı Hak, milletimizi bu tür afetlerin tekrarından muhafaza eylesin. Şunu özellikle söylemek istiyorum ki, biz güçlü bir millet ve güçlü bir devletiz. Bu kardeşlik ruhuyla da inşallah yaralarımızı saracağız.” dedi. Başkan Erbaş, “Diyanet İşleri Başkanlığı olarak depremin yaşandığı ilk andan itibaren, binlerce kadın ve erkek din görevlimizle, 600 civarında tır dolusu insani yardım malzememizle, mobil mutfak ve ikram araçlarımızla, 500’ü aşkın hizmet aracımız ve arama kurtarma ekiplerimizle, milletimizin yanındayız.

 

Geçen hafta Cuma günü bir kampanya yaptık. Bu kampanyamızda 310 Milyon liralık nakdi bir yardım oluştu. Bu toplanan 310 Milyon liralık yardımımızı AFAD’a aktarıyoruz. Ayrıca Türkiye Diyanet Vakfımız da şu ana kadar 400 Milyon lira harcadı. İnşallah bundan sonra da Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, deprem mağduru kardeşlerimizin yanında olacağız.

 

Ayrıca 3 maaşımı da ben de bağışlıyorum.

 

DİB Başkanı Erbaş’ın sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı paylaşım şöyleydi:

 

Geçen hafta camilerimizde başlatılan yardım kampanyası kapsamında topladığımız 310 milyon TL’yi AFAD’a aktarıyoruz.

 

Türkiye Diyanet Vakfı olarak da deprem bölgesine şu ana kadar 400 milyon TL tutarında yardım ulaştırdık.

 

Şahsi olarak da 3 maaşımı bağışlıyorum. #TürkiyeTekYürek

 

Yorumunuzu yazınız...