Videodaki Harika Koşu İle Golü Atan Basel Formalı Futbolcu, Jamaikalı Dünyaca Ünlü Rekortmen Sporcu Usain Bolt Değil Dimitri Oberlin

 

Sosyal medyada bazı profillerce sıklıkla yanlış aktarımla paylaşılan harika bir gol videosuna değineceğiz…

 

 

Yanlış bilgi içerdiği daha önce belirtilmesine rağmen etkileşim uğruna aynı içeriği aynı notla sunmayı sürdüren Twitter profilinden örnekle:

 

usain-boltun-basel-formasiyla-attigi-gol

 

“Usain Bolt’un Basel formasıyla attığı gol” notuyla paylaşılan video, Basel ve Benfica arasında 27 Eylül 2017 günü oynanan Şampiyonlar Ligi maçında Dimitri Oberlin’in attığı gole ait.

 

 

Daha yüksek çözünürlüklü görüntü izlendiğinde golü atan futbolcunun Usain Bolt olmadığı rahatlıkla anlaşılabiliyor.

 

https://www.youtube.com/watch?v=W8_SnuVwPkE

 

1997 doğumlu İsviçreli futbolcu Dimitri Oberlin, rakip takımın korner vuruşunu ceza sahası içinde kafayla uzaklaştırdıktan sonra hemen harekete geçerek muhteşem bir koşu ile takip ettiği pası alıp gole dönüştürmüştü.

 

 

Olimpiyat ve dünya şampiyonu Jamaikalı eski atlet Usain Bolt, 2017 yılında atletizmi bıraktıktan sonra kariyerini futbolda sürdürme kararı almıştı. Olimpiyatlarda 8, dünya şampiyonalarında ise 11 altın madalya kazanan, 100 ve 200 metrede dünya rekoru sahibi olan Bolt, farklı kulüplerle antrenman maçına çıktıktan sonra Avustralya birinci lig takımlarından Central Coast Mariners ile deneme sözleşmesi imzalamıştı. Sol kanat ve santrafor mevkilerinde oynayan Jamaikalı sporcu, çıktığı ilk hazırlık maçında 2 gol birden kaydetmişti. Ancak, kendisine önerilen senelik 100 bin Avroluk teklifi kabul etmeyen, 1,8 milyon Avroluk sözleşme bedeli talebini karşılayacak sponsorun bulunamaması nedeniyle deneme süresi müşterek kararla sonlandırılmıştı.

Bolt, futbol kariyerini 2019 yılında noktalama kararı almıştı. Böylelikle, Usain Bolt’un futbol kariyeri -tabiricaizse- başlamadan bitmişti.

Usain Bolt’un kısa süren profesyonel futbol kariyerinin ilk golü şöyleydi:

 

 

 

Yorumunuzu yazınız...